Sikorski "przejechał walcem" po Kukizie. Olejnik oczy aż wyszły z orbit

2217

Europoseł Radosław Sikorski był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad I". Komentował gorący dzień w polskim Sejmie, m.in. w sprawie ustawy "Lex TVN". Bez pardonu obraził na wizji Pawła Kukiza, który zagłosował za jej przyjęciem. Dziennikarka była skonsternowana.

Sikorski "przejechał walcem" po Kukizie. Olejnik oczy aż wyszły z orbit
Radosław Sikorski i Monika Olejnik (Twitter)

Środowy wieczór w polskim Sejmie zostanie zapamiętany na długo. Prawo i Sprawiedliwość najpierw przegrało kilka głosowań, w tym jedno, które przesądzało o przerwie w obradach do września. Politycy opozycji zaczęli triumfować, do momentu aż złożono wniosek o reasumpcję głosowania — między innymi dlatego, że posłowie związani z Pawłem Kukizem twierdzili, że się pomylili.

Posłowie przegłosowali "Lex TVN"

Po reasumpcji głosowania Sejm wrócił do bloku głosowań. Posłowie przegłosowali między innymi dokument, który wzbudzał najwięcej wątpliwości — nowelę ustawy o radiofonii i telewizji przygotowaną przez Prawo i Sprawiedliwość, znaną jako "Lex TVN". Za nowelą opowiedziało się 223 posłów klubu PiS, posłowie Kukiz'15: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk.

Jak wyliczają eksperci, gdyby Konfederacja nie wstrzymała się od głosu i głosowała "przeciw", a podobnie zrobiliby ludzie Kukiza, to ustawa nie zostałaby przyjęta. W opinii ekspertów zmiany w prawie spowodują, że stacja TVN straci koncesję na nadawanie — chyba, że zostanie sprzedana przez obecnego właściciela, czyli amerykański koncern Discovery.

Sikorski był gościem Moniki Olejnik

Chwilę po kontrowersjach w Sejmie gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" był europoseł Radosław Sikorski, który skomentował to, co się działo w polskim parlamencie. Gość programu na bieżąco oglądał relację i w pewnym momencie zauważył, że operator zrobił zbliżenie na sejmowe ławy, kierując kamerę na Pawła Kukiza. Zwróciła na to uwagę też dziennikarka:

Widzę teraz na ekranie Pawła Kukiza. Paweł Kukiz napisał, że to jest właśnie bardzo dobry moment na repolonizację mediów i też się obawia tego, żeby np. Kolumbijczycy nie zajęli mediów. – wtrąciła Olejnik.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sikorski: Kukiz jest albo durniem, albo szmatą

Wtedy Sikorski powiedział tylko jedno zdanie, które doprowadziło dziennikarkę do poważnej konsternacji.

– Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą.

Monika Olejnik osłupiała przez słowa europosła, co było wyraźnie widać na jej twarzy. Chwilę odczekała, zanim zabrała głos, ale nie skomentowała takiego stanowiska europosła i przeszła do kolejnego pytania.

Zobacz także: "Lex TVN" w Sejmie. PiS przegrało głosowanie ws. odroczenia posiedzenia
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić