Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Tego widzowie TVP nie zobaczyli. Transmisja przerwana

144
Podziel się:

TVP Info przerwało transmisję obrad Sejmu podczas debaty nad ustawą przeciwko TVN. Nastąpiło to zaraz po wypowiedziach Marka Suskiego, jednego z wnioskodawców projektu "lex TVN", oraz posła PiS Piotra Babinetza. Zamiast debaty na antenie Telewizji Polskiej ukazano materiały krytykujące TVN.

Tego widzowie TVP nie zobaczyli. Transmisja przerwana
Warszawa, 11.08.2021. Poseł KO Borys Budka na sali obrad Sejmu w Warszawie, 11 bm. Sejm podczas jednodniowego posiedzenia zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (PAP)

W środowe południe podczas posiedzenia Sejmu rozpoczęła się debata nad ustawą przeciwko TVN. Poprzedziło ją głosowanie nad wprowadzeniem lex TVN do porządku obrad Sejmu. Wniosek zyskał większość m.in. dzięki głosom Kukiz'15 i pięciu posłów Porozumienia. Ostatecznie 223 posłów głosowało "za", 208 "przeciw".

TVP nie pokazuje obrad Sejmu

TVP Info nie pokazało całej debaty na swojej antenie. Transmisję przerwano w momencie, gdy swoje wystąpienie miał rozpocząć Borys Budka z KO. Wówczas stacja nagle włączyła podsumowanie ostatnich kilkunastu godzin w polityce.

Później po raz kolejny w ciągu kilkunastu minut zaprezentowano kontrowersyjny materiał z wtorkowych "Wiadomości" TVP, krytykujący dziennikarzy konkurencyjnej stacji. Wrócono w nim do spraw sprzed wielu lat, m.in. przypomniano wulgaryzmy dawno niepracujących w TVN Tomasza Lisa i Kamila Durczoka.

Następnie studio TVP Info połączyło się z redaktorem naczelnym skrajnie prawicowego pisma "Gazeta Polska" Tomaszem Sakiewiczem. Sakiewicz wypowiadał się na temat ustawy w momencie, gdy na sejmowej mównicy stały posłanki opozycji Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Senyszyn.

Gdy przyszedł czas na wystąpienie Marka Suskiego z PiS-u, TVP Info na chwilę wróciło do transmisji obrad Sejmu, by za moment z powrotem przełączyć się do studia. Ostatecznie na antenie Telewizji Polskiej nie ukazano wypowiedzi żadnego polityka opozycji.

Premier, ministrowie i posłowie PiS opuścili obrady Sejmu

Kiedy głos w Sejmie miał zabrać poseł KO Borys Budka, premier, ministrowie i posłowie PiS po prostu wyszli z posiedzenia. Polityk wniósł o odrzucenie "lex TVN" w drugim czytaniu.

Jak bardzo musicie się bać, że dokonujecie zamachu na wolne media? Boicie się, bo ta władza się kończy. Boicie się kontroli. Władza odebrała wam rozum i racjonalne myślenie - mówił Borys Budka.

Lewica również złożyła wniosek o odrzucenie ustawy przeciwko TVN. Przeciw ustawie wypowiedział się także Władysław Kosiniak-Kamysz. - Po 6 latach waszych rządów myślałem, że jednego nie zepsujecie - relacji z USA. Że może wypchniecie nas z Unii. Ale psuć relacje ze Stanami Zjednoczonymi? - mówił lider PSL.

Do ustawy zgłoszono poprawki, które zostaną rozpatrzone przez Komisję Kultury i Środków Przekazu. Jej obrady rozpoczęły się o 14:30. W dalszej kolejności ustawa zostanie poddana pod głosowanie.

Zobacz także: Niepokojące doniesienia z USA ws. "lex TVN". Jest reakcja wicerzecznika PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(144)
idzcie spać
10 miesięcy temu
tee kamysz.. a od kiedy to stosunki z innymi krajami buduje się za pomocą słabej telewizji?? tveny to jakieś ministry, ambasadory, czy cóś? Od kiedy to opozycja staje po stronie prywatnego przedsiębiorcy?? Jeśli już to wszystkich, a nie wybranego ;)
Feruła
10 miesięcy temu
TV-Nazi ???? i słusznie - bo kto rozumny karmiłby żmiję kurami które znoszą jaja ? Przecież to jeden z wrzodów który od dekad nieustannie podgryza Polską Rację Stanu. To trockistowska tuba będąca na usługach żydobolszewickiej światowej soldateski .Ich funkcjonariusze z TVN i ich motto: "co nam hańba gdy talary mają lepszy kurs od wiary" tłumaczy ich podłość - jak sądzicie ?.
Hkwinto
rok temu
Kto tym z tvp dał prawo nazywania się dziennikarzami ?
realista
rok temu
ciemny ten naród który słucha tylko jednej stacji !
TVN nie walcz...
rok temu
Dwie UWAGI: Co pokazała TVN w trakcje głosowania o ich przyszłości ? Czyli bezpośrednio po głównym wydaniu Faktów o 19:30? A no zamiast transmitować co się tam dzieje woleli pokazać relacje z promocji swojego nowego filmu "Czarna Owca" i gwiazdki na ściankach !!! i reklamy!!! Za to POLSAT zmienił ramówkę i transmitował na żywo co dzieje się w sejmie. I teraz pytanie do wszystkich którzy walczą o wolne media czy te media na to zasługują i chcą? Druga sprawa Kukiza czy ktoś pamięta kampanie prezydencką w której kandydował Kukiz dokładnie to jaki stosunek do niego miał TVN? Tylko TVN nie zapraszał do debat Kukiza i nie chciał w ogóle o jego istnieniu mówić. Nawet doszło do tego, że podczas debaty z wybranymi kandydatami pod budynkiem TVN ,Kukiz sam przyszedł pytając czemu nie zapraszają wszystkich kandydatów i czemu to jego zawsze nie zapraszają i cenzurują? Jak ty byś teraz na jego miejscu zagłosował ??????
Historia sie ...
rok temu
Był taki pan : w rosji miał ksywe SŁONECZKO, TZW STALIN OBIECYWAŁ DOBROBYT NA WSIACH ,DODATKI ITD,POTEM PÓŁ NARODU WYMORDOWAŁ A LUDZIE DALEJ W ROSJI ZA NIM PŁACZĄ Z KACZYŃSKIM BEDZIE PODOBNIE A POLACY JAK KUKIZ NIC DODAĆ WIĘCEJ.
echo..
rok temu
nie musza przełączać ja i tak sama zmieniam kanał jak totalni przy głosie , wiadomo przegrani nie będą zadowoleni to po co mam słuchać i rozgoryczenia i ataków na rządzących , widać tylko na to ich stać , jakoś lepszego programu nie przedstawili to powinni podkulić ogon i do budy ,tak długo pracować aż wypracują lepszy program i zdobędą zaufanie wyborców
PAWEŁ
rok temu
Młody Gomułka.
POstawili
rok temu
Budke na kamieni KUPIE ,he he he
Pankracy
rok temu
A kto to LENIN wstał z grobu. Nie oglądam TVN i nic mi nie wiadomo że tak postąpili. Wiem że TVN cały czas kłamie i napuszcza jednych na drugich tak jak to czyni WP , PO i Gazeta Wyborcza , do likwidacji.
z kanady
rok temu
rumunia coraz blizej..
Ja i wy
rok temu
tak już teraz będzie wyglądał przekaz wiadomości ...do tej pory żyliśmy na zielonej wyspie według TVP teraz to juz będzie kosmos...i jesli nie zaczniemy twardo protestować to juz tak zostanie na zawsze...zmanipulowali głosowania w Sejmie i nic nikt nie zrobi jak zmanipulują wybory tak jak wybory PAD...i nikt o tym się nie dowie hahaha bo od kogo ...
Polonia
rok temu
Bo widzicie panstwo TVP pokazuje te obrady sejmu na ktorych pokazanie ma polityczna zgodę Rządu PIS..i tak będzie wygladała prawdziwa informacja dla Polaka , po zamknieciu tvn
proste
rok temu
I to się nazywa MANIPULACJA !!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić