Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
CHE
|

Skandal w USA. Gwieździe Doliny Krzemowej grozi 20 lat więzienia

19
Podziel się

Była gwiazda Doliny Krzemowej, Elizabeth Taylor, dopuściła się defraudacji i oszustw. Założycielce startupu Theranos, który miał opracować rewolucyjny test z kropli krwi, została uznana przez sąd federalny w San Jose winną 4 z 11 stawianych jej zarzutów zmowy w celu oszukania inwestorów oraz defraudacji.

Skandal w USA. Gwieździe Doliny Krzemowej grozi 20 lat więzienia
Była gwiazda Doliny Krzemowej winna defraudacji i oszustw (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Teraz kobiecie grozi nawet 20 lat więzienia. Holmes może także spotkać grzywna finansowa w wysokości około miliona dolarów. O ostatecznej karze zadecyduje sąd na późniejszej rozprawie. Proces trwał w sumie cztery miesiące.

Winna defraudacji

Sąd federalny uznał Elizabeth Holmes za winną zmowy w celu oszukania inwestorów oraz zdefraudowania prawie 50 mln dolarów pochodzących od udziałowców. Nie było jednak jednomyślności wśród osób zasiadających w ławie przysięgłych.

Ławnicy po siedmiu dniach obrad oczyścili ją z czterech innych zarzutów. Nie byli też w stanie podjąć jednogłośnej decyzji w sprawie pozostałych trzech.

Zobacz także: Kolejny kontrowersyjny projekt. Minister odpiera zarzuty

Oskarżona nie przyznała się do winy, gdyż stwierdziła, że działała w dobrej wierze. Podkreśliła zarazem, że była wykorzystywana i manipulowana przez swojego partnera biznesowego i życiowego - Sunny'ego Balwaniego. Razem z nim prowadziła firmę. Mężczyzna odpowie w innym procesie na zarzuty za oszustwo.

Elizabeth Holmes znana jest przede wszystkim z założenia startupu Theranos. Bizneswoman porównywano nawet do Steve'a Jobsa - współzałożyciela koncernu Apple.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Pan parówka
2 tyg. temu
To Holmes czy Taylor?
edcs
3 tyg. temu
Pomysły na biznes (produkt) to rzecz powszechna, ale ich realizacja (sprzedaż) już nie. W naszych szkołach za mało stawia się na przedsiębiorczość i na finansową edukację. Produkuje się „niemyślących, mało twórczych pracowników”. Do tego rozdawnictwo pieniędzy wzmaga brak inicjatywy. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie mogli zobaczyć, że można budować majątki, pomimo niewysokich zarobków.
eraa
3 tyg. temu
w Polsce jak dużo ukradniesz to jesteś zbyt bogaty by iść siedzieć ,jeszcze cię przeproszą za pomyłke
cheche
3 tyg. temu
Powinna zostać premierem
PiS Sprawiedl...
3 tyg. temu
Elke ganiaja po sadach a Mejza, Szumowski Bros., Mateusz i Objadek mowia, ze swoj szmal uczciwie zarobili!
inwestor
3 tyg. temu
W USA za przekręty finansowe na dużą skalę można dostać nawet kilkadziesiąt lat więzienia. W Polsce za przekręty finansowe na dużą skalę można dostać nawet ... stanowisko w rządzie I tym różni się Polska od cywilizowanych krajów
emeryt
3 tyg. temu
u nas by jeszcze dostała awans i nagrodę,bo u nas jeden taki co doprowadził już do czarnej rozpaczy kredytobiorców dostał nagrodę i to od samego Pana Prezydenta
PePe
3 tyg. temu
Dobre, zdefraudowala 50mln a grozi jej kara w wysokosci 1mln! Sady w USA daza do Polskich standardow?
Tdx
3 tyg. temu
W Polsce nie ma pojęcia „defraudacja”, byłaby świetnym ministrem w naszym rządzie.
Wójt
3 tyg. temu
Pewnie chciała Nowy Ład w Stanach zaprowadzić. U nas za to jeszcze sobie przyznają nagrody, w myśl przykazania "nam się należy"
Czekam na Pol...
3 tyg. temu
Tak działa sąd w USA a w Polsce PiSowcy rizkradają defraudują kłamią i działają ba szkodę Polski i co im grozi czy sądy prokuratura zajmie się tymi wszystkimi osobami???
patosądy
3 tyg. temu
u nas by dostała przeprosiny i odszkodowanie
Hoogle Mogle
3 tyg. temu
Elizabeth Taylor Sherlock Holmes... Goooogle podpowiedziało podczas tłumaczenia artykułu?
Precz z UE!
3 tyg. temu
Nadaje się na komisarza unijnego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić