Sklep bez kas i kasjerów. Nowy pomysł właściciela Lidla i Kauflandu

58

Automatyzacja nie zwalnia - samoobsługowe kasy to tylko pierwszy krok. Następnym są sklepy bez kas i kasjerów. Nowy punkt zostanie otwarty już niedługo przez Grupę Schwarz - właściciela sieci Lidl i Kaufland.

Sklep bez kas i kasjerów. Nowy pomysł właściciela Lidla i Kauflandu
Właściciel sieci Kaufland i Lidl otwiera sklep bez kas i kasjerów (money.pl, Rafał Parczewski)

Shop Box ,którego właścicielem jest Grupa Schwarz, zostanie otwarty dla klientów już w przyszłym tygodniu - informuje Lebensmittel Zeitung. Sklep jest innowacją, bo klient nie będzie obsługiwany ani przez kasjerów, ani przez kasy samoobsługowe.

Klient, który będzie chciał skorzystać z oferty sklepu, musi pobrać zaprojektowaną w tym celu aplikację od Grupy Schwarz. Aplikacja jest już dostępna w Sklepie Play.

Pierwszy samoobsługowy sklep od właściciela sieci Lidli Kaufland położony jest na terenie kampusu edukacyjnego Fundacji Dietera Schwarza w Heilbronn - czytamy w Lebensmittel Zeitung.

Zobacz także: Oskładkowanie umów cywilnoprawnych. Rząd szykuje zmiany. "Takie umowy są nadużywane"

To nie jedyny sklep bez kas i kasjerów

Jest to pierwsza tego typu innowacja od Grupy Schwarz. Natomiast rozwiązanie było już wcześniej testowane przez innych gigantów handlowych.

W grudniu 2016 roku otwarto pierwszy stacjonarny sklep Amazon bez kasjerów i kas. Punkt stanął w amerykańskim Seattle. Klienci zainteresowani ofertą sklepu, musieli pobrać specjalną aplikację, którą łączono z ich kartą kredytową.

Autor: NKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić