o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Polacy kłamią na potęgę. ZUS załamuje ręce podczas kontroli

7
Podziel się

Pandemia koronawirusa sprawiła, że powszechne się stały teleporady. Polacy zaczęli to wykorzystywać, przez co znacznie wzrosła liczba zwolnień L-4, a wiele z nich to efekt kłamstw.

Polacy kłamią na potęgę. ZUS załamuje ręce podczas kontroli
Polacy wyłudzają L-4 (Unsplash.com)
bESxjUKZ

ZUS ma ręce pełne roboty, bo w ciągu roku znacznie wzrosła liczba zwolnień lekarskich. Polacy przede wszystkim wykorzystują fakt, że powszechne stały się teleporady. Dzięki nim łatwiej symulować chorobę.

Biorą L-4, a potem wyjeżdżają na urlop

W ostatnich miesiącach ludzie zaczęli mieć problemy zdrowotne na tle psychicznym. W 2020 roku do ZUS wpłynęło 96,5 tys. zwolnień lekarskich dotyczących takich zaburzeń. To wzrost aż o 26,8 proc., bo w 2019 roku takich przypadków było niewiele ponad 76 tys.

bESxjULb

Polacy zgłaszają się do lekarzy z depresją, nerwicą, zaburzeniami osobowości, czy schizofrenią. Problem w tym, że w wielu przypadkach te poważne choroby są zmyślone na potrzeby zyskania dłuższego L-4.

ZUS w miarę możliwości kontroluje osoby przebywające na zwolnieniach lekarskich. Potwierdzają one, że Polacy kłamią na potęgę. Portal pomorska.pl zdradza, że było mnóstwo przypadków, w których osoby rzekomo chore remontowały swoje domy, a nawet wyjeżdżały na wakacje i prowadziły prywatne biznesy.

bESxjULh

Ludzie doskonale wiedzą, że w obecnej sytuacji najlepsze są L-4 z powodu zaburzeń psychicznych. Takie schorzenia trudniej zweryfikować i podważyć.

Zobacz także: ZUS z większą kontrolą? Projekt zyskał miano "Konfident+"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxjULC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
5x3x
9 miesięcy temu
Państwo łupie obywateli bez litości to czemu się dziwić.
Ares
9 miesięcy temu
Biedny ZUS. Najlepiej jakby się zlikwidował nikt by nikogo nie oszukiwał.
ryba
9 miesięcy temu
Ryba psuje się od łba, a zwłaszcza owi umiłowani, jedynie słuszni, mówią prawdę gdy się pomylą? Te różne "wielmożne ekscelencje" bezlitośnie doją roboli (zwłaszcza zus, a wiekszość umiera zanim doczeka emerytury) więc przewielebna szlachta ma się dobrze. Półtora miliarda w ciągu kilku lat wyj...li na jakąś "elektrownię węglową z dwiema wieżami hańby" którą już rozbierają (to nie żart) ale wielu ciężko pracujących ludzi gniją i naprawdę doprowadzaja6 do depresji, i tych innych chorób psychicznych? Jest coraz gorzej na tym przeklętym łez padole, i liczba samobójstw drastycznie wzrosta? Jadą przewielebne zobaczyć, czy Nowak, któremu przez nich kompletnie odje..ło, robi (żeby się odstresować i nikogo nie zabić) remont kibla, bo czują, że mają krew setek innych na rękach, i chcą się tam umyć?
bESxjULD
Lub
9 miesięcy temu
To niech rządzący pójdą po rozum do głowy. Otwarzyc przychodnie. Zero teleporad. Pandemia rozwija się na wyraźnie potrzeby rządu. Na święta będzie lockdown w całym kraju.
bezsensu
9 miesięcy temu
Na wizyte do dentysty to czekam juz ...juz sie pogubuilem ile czasu ... na ciul te zusy ,te datki ? jak tylko prywatnie mozna inaczej zdechnac idzie w kolejce.dajesz tysiaka na zuss a do emerytury wyliczaja 4 stówy :)))) ..kuzwa kpina jakas.
rencista
9 miesięcy temu
Czy zabieranie rent wcześniej przyznanych mimo braku dokumentów i dowodów o poprawie zdrowia jest zgodne z PRAWEM ?.Są Wyroki SN i TK że nie !!
Gorszy sort
9 miesięcy temu
Polak zawsze kłamał, kłamie i będzie kłamał. To już nasza cecha narodowa. Nawet taki, który jest świadom nosicielstwa koronawirusa będzie chodził zakażał i zaklinał się na Boga, że nie zależało mu na śmierci innych Ludzi. Co dopiero mówić o wyłudzaniu nienależnych świadczeń. Szkoda gadać.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić