Słuchała tej piosenki w samochodzie. Dostała 500 zł mandatu

2136

Obywatelka Francji, która mieszka w Polsce i mówi po polsku, słuchała w samochodzie utworu Cypisa "Je...ć PiS". Policja postanowiła ukarać ją za to mandatem w wysokości 500 zł. Na tym jednak nie koniec.

Słuchała tej piosenki w samochodzie. Dostała 500 zł mandatu
Policja (Pixabay)

Samochód obywatelki Francji został zatrzymany po manifestacji przeciwko "lex TVN". Doszło do tego na ulicy Retoryka, pod krakowską siedzibą PiS.

Sytuację opisuje portal oko.press. Jak przekazano, incydent miał miejsce przed godz. 22. Protestujący nie chcieli zakłócać ciszy nocnej.

Gdy policjanci chcieli wystawić mandat za puszczanie piosenki Cypisa "Je***ć PiS", usłyszeli od Laure, że go nie przyjmie. Jej pasażer Mikołaj nie zgodził się natomiast na karę za niedostosowanie się do poleceń policjanta.

Co takiego zrobił? Mężczyzna zrelacjonował, że najpierw kazano mu wysiąść i pokazać zawartość bagażnika, a później wsiąść do auta i zostać w samochodzie.

Chwilę później siedział w aucie, ale jedną nogę trzymał na jezdni. Policjant uznał, że jest to niedostosowanie się do poleceń. Oko.press donosi, że tę wersję zdają się potwierdzać nagrania zrealizowane w trakcie zdarzenia.

Mandat za piosenkę Cypisa. Podstawa prawna

Skąd pomysł na mandat za słuchanie Cypisa? Oko.press informuje, że KWP Kraków odwołuje się do Kodeksu wykroczeń i artykułów 141 oraz 51. Pierwszy dotyczy zakazu używania wulgaryzmów w miejscach publicznych, a drugi - m.in. zakłócania spokoju i porządku publicznego.

Co dalej ze sprawą Francuzki? Teraz tym wątkiem zajmie się sąd. Wszystko za sprawą tego, że nie przyjęła mandatu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić