Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Słuchała tej piosenki w samochodzie. Dostała 500 zł mandatu

997
Podziel się:

Obywatelka Francji, która mieszka w Polsce i mówi po polsku, słuchała w samochodzie utworu Cypisa "Je...ć PiS". Policja postanowiła ukarać ją za to mandatem w wysokości 500 zł. Na tym jednak nie koniec.

Słuchała tej piosenki w samochodzie. Dostała 500 zł mandatu
Policja (Pixabay)

Samochód obywatelki Francji został zatrzymany po manifestacji przeciwko "lex TVN". Doszło do tego na ulicy Retoryka, pod krakowską siedzibą PiS.

Sytuację opisuje portal oko.press. Jak przekazano, incydent miał miejsce przed godz. 22. Protestujący nie chcieli zakłócać ciszy nocnej.

Gdy policjanci chcieli wystawić mandat za puszczanie piosenki Cypisa "Je***ć PiS", usłyszeli od Laure, że go nie przyjmie. Jej pasażer Mikołaj nie zgodził się natomiast na karę za niedostosowanie się do poleceń policjanta.

Co takiego zrobił? Mężczyzna zrelacjonował, że najpierw kazano mu wysiąść i pokazać zawartość bagażnika, a później wsiąść do auta i zostać w samochodzie.

Chwilę później siedział w aucie, ale jedną nogę trzymał na jezdni. Policjant uznał, że jest to niedostosowanie się do poleceń. Oko.press donosi, że tę wersję zdają się potwierdzać nagrania zrealizowane w trakcie zdarzenia.

Mandat za piosenkę Cypisa. Podstawa prawna

Skąd pomysł na mandat za słuchanie Cypisa? Oko.press informuje, że KWP Kraków odwołuje się do Kodeksu wykroczeń i artykułów 141 oraz 51. Pierwszy dotyczy zakazu używania wulgaryzmów w miejscach publicznych, a drugi - m.in. zakłócania spokoju i porządku publicznego.

Co dalej ze sprawą Francuzki? Teraz tym wątkiem zajmie się sąd. Wszystko za sprawą tego, że nie przyjęła mandatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(997)
Arek
rok temu
To znaczy że nie wolno słuchać radia ? To może ukarać piosenkarza za bluźnierstwa.
Miłosz
rok temu
O ironio 500 zł
***** ***
rok temu
Ojoj obrońcy PiSiorków się zlecieli, by w imię Boga i Partii bronić prezesa i jego paziów. Skoro nikt jej wcześniej nie uprzedził, że zakłóca spokój to raczej nie ma podstaw do ukarania :) Ale widać wyborcy bardzo chcą powrotu komuni i reżimu jak za czasów ZSRR, oby tak dalej to jeszcze nam Łagry otworzą i wprowadzą wieczną cenzurę
Colvers
rok temu
Wiecie co ludzie pozwolę sobie cos wam napisać: Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej mowi tak Art. 32. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. (To się odnosi do zachowań policji te wasze pałowanie ludzi na ulicach itp.) Art. 39. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. (A co robi nasz rząd zmusza wszystkich do tego by byli królikami doświadczalnymi w sprawie szczepień) Art. 40. Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych. Art. 50. Zapewnia się nienaruszalność mieszkania. Przeszukanie mieszkania, pomieszczenia lub pojazdu może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony. Art. 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Art. 77. Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej. interesuje mnie to że polskie prawo zezwoliło na publikacje utworów Cypisa Jeba. PiS lub Wypierdal.. stąd. Co puzniej według mojego przekonania artysta musiał zostać zmuszony nagrać utwór "kochamy cię panie prezesie" Wiec zastanowić się proszę o to jakie komentarze piszecie
Aga
rok temu
Trudno wyobrazić sobie lepszą reklamę tego utworu, ja np. nigdy o utworze nie słyszałam, a teraz chętnie posłucham. :)
Hary
rok temu
I bardzo dobrze ja zostałem ukarany grzywna 1000 zl
Iwo
rok temu
😆Słuchawki następnym razem niech zakłada jak muzyki slucha, jakby słuchała o POi Lewicy takiej piosenki to sprawa w sądzie by była znając te partie 😆
Svvva
rok temu
Myślę że cypisa powinni odwiedzić smutni panowie w środku nocy i naprostować jego "polskość" w odpowiednim kierunku.
Kontra
rok temu
Obywatelka Francji gdyby tak robiła w swoim kraju byłaby już solidnie spałowana co widać było podczas manifestacji żółtych kamizelek.
Martin
rok temu
Szacun dla tej Pani, ta piosenka to cala prawda, a Pisowcow prosze nie pisac tu komentarzy, piszcie poematy na Swoja wspaniala elite rzadzaca. Pozdro z UK
Obiektywnie
rok temu
W sumie miała racje, ze nie przyjęła. Ale z drugiej strony ten cały pseudo artysta powinien zostać ukarany za defamacje, a jego piosenka usunięta z list. A Ci co wiążą to z jedna partia to chyba nie słyszeli o tym, jak PO traktowało gazem strajkujących i jak ich cudowna lewica dekady wcześniej kazała strzelać do strajkujących stoczniowców. Ale kogo dziwi ta płytka kultura Polaków, skoro to co było mądre zginęło w Katyniu, a co zostało to pokątne buraczki, a Ta nowa elita to postkomunistyczni wychowankowie bezpieki. Dzisiaj mądrzy ludzie w zaskakujący sposób popełniają samobójstwo, a media z siedziba w toalecie na stacji paliw kreują opinię publuczną.
Detsom
rok temu
Kiedyś zmieni się ta władza i oczekuje by nie powiedzieć żądam od niej władzy, by wszyscy ci milicjanci, którzy tak ochoczo wspierali reżim pis co najmniej stracili robotę jeśli nie stanęli przed niezawisłym (słowo klucz) sądem, za działanie opresyjne wobec społeczeństwa. Mała nowa Norymberga i do pudla jeden za drugim marsz
Myślę więc je...
rok temu
1. Mandat za zakłócanie porządku rozumiem. 2. Mandat za niewykonywania poleceń jeszcze bardziej. 3. Mandatu za słowa wulgarne których się nie wypowiada - nie rozumiem. Jeśli są z piosenki to ona ich nie używała a zatem wydaje mi się że 51 kw powinien to wchłonąć jako że było to zachowanie odbiegające od norm społecznych - nie puszcza się wulgarnych piosenek w miejscu publicznym - gdzie mogą to słyszeć np. dzieci, ale nie tylko również ludzie wrażliwi, kulturalni którzy nie życzą sobie takich zachowań i słownictwa w przestrzeni publicznej.
Zawałowiec
rok temu
Ziom81 spróbuj zapoznać się z pojęciem demokracja zanim znowu coś mądrego napiszesz
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić