aktualizacja 

Śmierć oligarchy. Jego ciało znalazł ogrodnik

Ogrodnik znalazł martwe ciało oligarchy. Urodzony w Ukrainie Michaił Watford miał się powiesić. Obecnie okoliczności jego śmierci bada policja, która wstępnie wykluczyła udział osób trzecich. "The Sun" podaje jednak, że był na czarnej liście Moskwy...

Śmierć oligarchy. Jego ciało znalazł ogrodnik
Michaiłł Watford (Linkedin)

Michaił Watford był ukraińskim potentatem paliwowym, który na co dzień mieszkał w Anglii. Tam zajął się nieruchomościami i życiem rodzinnym. Wspólnie z żoną miał trójkę dzieci.

W poniedziałek jednak miał się powiesić w swojej wartej 18 mln funtów posiadłości we wsi Virginia Water w hrabstwie Surrey. Jego ciało znalazł ogrodnik.

Zostaliśmy wezwani około południa w poniedziałek 28 lutego po doniesieniach o odkryciu ciała mężczyzny pod adresem w Portnall Drive w Wentworth – powiedział "Daily Mail" rzecznik brytyjskiej policji.

Ktoś mu "pomógł"?

Niektórzy jednak nie wierzą, że było to samobójstwo.

Miał po co żyć. To naprawdę szokujące i nie składa się w logiczną całość - powiedział jego bliski znajomy "The Sun".
Fakt, że stało się to po inwazji na Ukrainę, na pewno nie był przypadkowy - dodał inny.

Michaił Tołstoszeja, bo tak nazywał się przed zmianą nazwiska miał brytyjskie i greckie obywatelstwo. "Daily Mail" podał, że w chwili śmierci nie był objęty sankcjami przez Wielką Brytanię. Policja bada okoliczności sprawy, ale wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

Oligarcha już w czasach ZSRR mieszkał wygodnie. Miał czteropokojowe mieszkanie, łazienkę i samochód.

W jego willi, w sąsiednim apartamencie podczas jego śmierci przebywała jego matka. Kobieta miała zwyczaj trzymania swojego sowieckiego paszportu w sejfie. Watford mówił, że jest głęboko przekonana, że komuniści wrócą do Rosji i Ukrainy.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić