Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Spis Powszechny Ludności 2021. Jak będzie wyglądał? Co trzeba zrobić?

8
Podziel się:

W czwartek 1 kwietnia startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przeprowadzane co 10 lat badanie jest obowiązkowe. W tym roku zostanie przeprowadzone przez internet jednak rachmistrzowie mogą pojawić się także w naszych domach.

Spis Powszechny Ludności 2021. Jak będzie wyglądał? Co trzeba zrobić?
(Pixabay)

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rusza już 1 kwietnia w czwartek. Główny Urząd Statystyczny zbierze dane o liczbie ludności, sytuacji społecznej i ekonomicznej Polaków oraz warunkach mieszkaniowych.

Spis powszechny 2021. Jak jest przeprowadzany?

W związku z panującą pandemią spis zostanie przeprowadzony przez Internet. Wystarczy zalogować się na stronę spis.gov.pl i wypełnić znajdujący się tam kwestionariusz. Jednak rachmistrzowie pojawią się także w domach. To będzie dotyczyć osób, które nie mają dostępu do internetu. W niektórych przypadkach będą także przeprowadzane rozmowy telefoniczne.

Spis powszechny 2021. Kara za brak udziału

Spis jest obowiązkowy. Za brak udziału przewidywane są surowe kary pieniężne - nawet do 5 tys. złotych, lub kara pozbawienia wolności.

Może się tak zdarzyć, gdy obywatel notorycznie będzie odmawiał przyłączenia się do spisu. Ostatecznie sąd będzie o tym decydował, czy kara się należy, ale trzeba liczyć się z tym, że taka teoretyczna możliwość ukarania istnieje. Apelujemy jednak do obywateli o udział w spisie – tłumaczył w rozmowie z money.pl prezes GUS Dominik Rozkru

Pytanie o religię w spisie powszechnym

Pytania w spisie powszechnym będą także dotyczyć religii. Mają jednak charakter dobrowolny i jak zapewnia GUS nie będą ingerować w niczyje wyznanie.

Spis potrwa do 30 września. Badania uzupełniające z kolei będą przeprowadzane do końca 2021 roku. Wszystko po to, aby GUS zebrał jak najwięcej informacji.

Zobacz także: Diagności laboratoryjni chcą wyrównania zarobków. "Bez nas leczenie nie istnieje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Luszowice2021
rok temu
Czy po wypełnieniu formularza ogólnego i formularzy z danymi dotyczącymi poszczególnymi członków rodziny, ci członkowie muszą odrębnie zalogować się i wypełnić formularze spisu?
agaga
rok temu
Formularz spisu nie zapisuje danych, to jak to zrobić???
Zagranica
rok temu
A mnie nie ma w domu....
Zagranica
rok temu
A mnie ma w domu..
ciekawy
rok temu
Rodziny w Święta nie mamy zapraszać bo pandemia - ale obcego rachmistrza już tak - bo będzie kara za odmowę. Co na to ci ,którzy nas ostrzegają przed pandemią - premier,minister rzecznik i doradcy ?
niedoinformow...
rok temu
A jak mnie poinformują, że muszę wziąć udział w spisie? Przecież nie mam obowiązku czytania gazet, oglądania telewizji ani surfowania po internetach i mogę czuć się niepoinformowany o ciążącym na mnie obowiązku.
Ogier z Tych
rok temu
Witam z tej strony Roman,jestem darczyńcom i lubię soki
Pit 2021
rok temu
Za brak udziału jest przewidywana kara 5000PLN? Za udział w spisie jest zapłata 5000PLN? Mam nie iść do pracy by wypełnić spis? Kto mi zapłaci za ten dzień nieprzepracowany? Przecież nie będę w wolnym czasie wypełniał ankietę, bo wolny czas jest dla mnie (dla rodziny), by zacieśniać więzi rodzinne czy też je budować.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić