Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Wiceminister MEN skomentował

8

Wielu uczniów ma już dość nauki zdalnej. Z niecierpliwością wyczekują momentu, w którym znów zasiądą w szkolnych ławkach i będą mogli spotkać się z rówieśnikami. Kiedy to nastąpi? Najnowszy komentarz wiceministra edukacji i nauki Tomasza Rzymkowskiego nie napawa optymizmem.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Wiceminister MEN skomentował
Koronawirus w Polsce. Kiedy powrót uczniów do szkół? (Getty Images)

Przez około dwa miesiące do szkół uczęszczali uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Niestety, od poniedziałku 22 marca znów uczą się zdalnie.

Od 26 października przez internet kształcą się natomiast uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Nauka stacjonarna jest zawieszona do 11 kwietnia. Mocno wątpliwe jednak, by po tym terminie doszło do jakiejś rewolucji w zakresie funkcjonowania placówek oświatowych.

Obserwujemy sytuację i w zależności od niej podejmujemy decyzje. Jeśli sytuacja się polepszy, będziemy podejmować decyzje z powrotem do nauki stacjonarnej. Na razie mamy sytuację dramatyczną i musimy czekać, aż liczba nowych przypadków radykalnie spadnie, bo sytuacja jest bardzo poważna - mówił wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski w TVP Info.

Koronawirus w Polsce. Tomasz Rzymkowski apeluje do Polaków

Polityk postanowił wystosować apel do Polaków. Zachęca ich do przestrzegania obostrzeń i ograniczenia mobilności społecznej.

Jeśli tylko możemy, ograniczmy naszą mobilność społeczną, wychodźmy z domu tylko w koniecznych sytuacjach, unikajmy kontaktu z innymi ludźmi - apelował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić