o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Po 9 kwietnia koniec lockdownu? Ważne doniesienia

163
Podziel się

Czy lockdown potrwa tylko dwa tygodnie? Mocno wątpliwe. Serwis money.pl podkreśla wręcz, że "to się nie uda". Dłuższe obowiązywanie ograniczeń sugerują dotychczasowe doświadczenia.

Po 9 kwietnia koniec lockdownu? Ważne doniesienia
Mateusz Morawiecki (KPRM)
bEJOjvvV

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, że jeżeli sytuacja epidemiczna się nie poprawi, to będzie trzeba myśleć o następnych ograniczeniach. "I nie można się dziwić. Wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczył próg 70. A był to poziom wskazany jeszcze kilka miesięcy temu jako moment wprowadzenia narodowej kwarantanny" - zaznacza money.pl.

Dziennikarze wspomnianego serwisu ustalili, że rząd ma jasny plan na najbliższe dni. Nie jest on wprost związany z obostrzeniami, ale dotyczy zwiększenia liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19.

bEJOjvvX

Niestety, obecnie szybciej przybywa pacjentów niż łóżek. Ten problem oczywiście nie dotyczy całego kraju, ale niektórych regionów. Trudną sytuację można zaobserwować chociażby na Mazowszu. Coraz gorzej dzieje się też w woj. świętokrzyskim czy woj. śląskim.

Nowe obostrzenia? Na razie raczej ich nie będzie

Money.pl ustalił, że w najbliższych dniach nie powinniśmy się spodziewać decyzji dot. obostrzeń. Dlaczego? Są dwa powody. Chodzi o to, że efekty wprowadzonych zmian zobaczymy dopiero za kilka dni, a ponadto rząd nie ma już zbyt wielu możliwości.

Z analiz Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że do poziomu 20 tys. zakażeń dziennie zejdziemy dopiero pod koniec kwietnia. W związku z tym można przewidywać, że wprowadzony lockdown będzie obowiązywać dłużej niż do 9 kwietnia.

bEJOjvwd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJOjvwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
Miss
7 miesięcy temu
Można więcej , zamknac inne mniejsze sklepy meblowe i budowlane ... wstrzymać zagraniczne podróże ... poszczepic szybciej pracowników dyskontów i szkolnictwa
mati
7 miesięcy temu
PIS ma coraz mniejsze poparcie w sondażach,jak tak dalej będzie, to rozpad PIS-u gwarantowany
obojętny
7 miesięcy temu
Czy to jeszcze kogoś zdziwi , przed wyborami też było dobrze , a zaraz po ciemna dupa. Tak i teraz 9 koniec-bo cyrk smoleński musi się odbyć , a zaraz po nim kolejny zakaz wszystkiego , oprócz oczywiście zamykania kościółow , bo kasy trza.
bEJOjvwz
niemozliwe
7 miesięcy temu
Jak to "dzien brzozy" bez ludzi? Niemozliwe.
salcia
7 miesięcy temu
10 będzie w odwrocie bo wirus wie kiedy miesięcznica
pewny
7 miesięcy temu
To oczywiste, bo już 10 kwietnia Jaro zrobi rocznicowy show.
Lolko
7 miesięcy temu
10 kwietnia jest rocznica, więc nie ma wirusa. Prawica przegłosuje ustawę.
Pelek
7 miesięcy temu
Przecież 10 kwietnia(rocznica Smoleńska) już nie ma lockdanu to można zrobić go z wielką pompą tak jak wybory.
trewor
7 miesięcy temu
Zablokowali dzisiaj Amantadyne po wczorajszym reportażu w TVP info, gdzie pan Włodzimierz Bodnar opowiadał jak wyleczył już masę osób z Covida. Dlaczego blokuje się lek który jest używany od dekad, a promuje zastrzyki z eksperymentem sprzed pół roku ?
pawel
7 miesięcy temu
no i co że nie ma pieniędzy na dezynfekcje , za to sana +++ konkordat
patrioci z Br...
7 miesięcy temu
a,jak tam sekta Brazylijska przy prezydencie ,tak wygląda cała prawda o was ,żenada
I tyle
7 miesięcy temu
Dla świętej koalicji nic sie nie liczy. Co tam jakaś tragedia smoleńska. Oni nie potracili bliskich w katastrofie, ale jak umrze im bliski normalnie, to wyją na cmentarzach z rozpaczy. Rocznica smoleńska - to pochylenie się nad trumnami osób, którzy tragicznie zginęli w tej katastrofie.
Maciek
7 miesięcy temu
Co wy na PIS, nie ich wina, że Wy cywilizowani ludzie nie możecie usiedzieć w domu, chodzicie bez maseczki i zarażacie, jak tak będzie się robić to nigdy się to ni skończy. Poza tym w innych krajach też lockdowny, czemu innych krajów nie hejtujecie?
bEJOjvwr
NO, NO!
7 miesięcy temu
UWAGA UWAGA! TEN PORTAL PRZEZNACZONY JEST TYLKO DLA ZWOLENNIKÓW PO I CAŁEJ KOALICJI I TYLKO ICH KOEMNTARZE SIĘ LICZĄ! INNE, RACJONALNE SĄ USUWANE I TO NATYCHMIAST! wSZAK KOCHANE PO MA WE WSZYSTKICH RACJĘ, INO NIECHBY RZĄDZILI TERAZ, TO BYŁABY HULAJ DUSZA... A TEN KOMENTARZ ZARAZ PISMAKI Z PIS USUNĄ! BO TO JEST WŁAŚNIE TA PRAWORZĄDNOŚC KOCHANEJ OPOZYCJI!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić