Spojrzał na cenę białej czekolady w Lidlu. Nie kryje zaskoczenia

50

Na jednej z facebookowych grup internauta opublikował zdjęcie ceny białej czekolady z Lidla. Mężczyzna nie krył zdziwienia. "Nawet drożej niż w Żabce" - ocenił swoje odkrycie. Ile kosztowała tabliczka smakołyku w niemieckiej sieci? Cóż, tania na pewno nie jest.

Spojrzał na cenę białej czekolady w Lidlu. Nie kryje zaskoczenia
Cena białej czekolady w Lidlu zszokowała internautę. (Facebook, Google Maps)

Od wielu miesięcy zakupy spożywcze kojarzą się nam z drożyzną. Mimo hamującej inflacji ceny podstawowych produktów potrafią wprawić w osłupienie. Jak wynika z danych GUS, inflacja w maju br. wyniosła wyniosła 2,5 proc. rok do roku.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w maju 2024 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,5 proc. (przy wzroście cen usług– o 6,2 proc. i towarów – o 1,2 proc.). W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 0,1 proc. (w tym towarów i usług po 0,1 proc.) - informował w połowie czerwca GUS.

Jeden z internautów wybrał się ostatnio na zakupy do popularnego dyskontu Lidl. Gdy spojrzał na cenę białej czekolady aż zdębiał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile Polacy wydają miesięcznie? Padły konkretne kwoty
To te nowe promocyjne ceny do walki z Biedronką? Nawet drożej niż w Żabce - stwierdził mężczyzna.

Jak widzimy na zdjęciu 100 g białej czekolady marki Fin Carré kosztuje aż 6,19 złotych. Oznacza to, że za kilogram takiej czekolady zapłacimy aż 61,9 zł.

Dla przykładu zestawmy widoczną cenę z cenami innych białych czekolad dostępnych w Internecie. Białą czekoladę Milka 100 g możemy kupić już od 4,99 zł. Biała czekolada Wedel kosztuje z kolei od 3,99 zł, ale za 80 g. Najtańsza biała czekolada z Biedronki marki Allegro kosztuje 2,99 zł za 90 g.

Czy uważacie, że to wysoka cena za białą czekoladę? W innych sklepach nie jest dużo taniej, czekolada drożeje na całym świecie i Polska nie jest tutaj wyjątkiem. Ale drożyzna na półkach z białą czekoladą, w której nie ma kakao, to jednak pewne zaskoczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić