Staśko kontra Radosław Majdan. Gorąca dyskusja o zarobkach piłkarzy

10

Ale kłótnia! Maja Staśko pożarła się z Radosławem Majdanem. Co jest przedmiotem sporu? Zarobki piłkarzy. Wściekła Maja grzmi, że są zbyt wysokie.

Staśko kontra Radosław Majdan. Gorąca dyskusja o zarobkach piłkarzy
Maja Staśko i Radosław Majdan (Instagram Maja Staśko, Instagram Radosław Majdan)

W programie "Tak jest" w TVN24 22 czerwca spotkali się Maja Staśko i Radosław Majdan. Trzeba przyznać, że dobór gości był dość ciekawy - po jednej stronie feministka pisząca książki o gwałcie, a po drugiej były piłkarz, trener, komentator, biznesmen, działacz społeczny, a nawet gitarzysta rockowy. Gdy temat zszedł na zarobki piłkarzy, zrobiło się gorąco.

A zaczęło się niewinnie... Działaczka wskazała na drastycznie niskie pensje pracownic żłobków. Później... na nierówności w obrębie samej piłki nożnej. Za przykład wzięła sobie porównanie najlepszego piłkarza na świecie w 2020 roku, który zarobił 464 milionów złotych do piłkarek.

Jego zarobki są dwukrotnie wyższe niż 1693 piłkarek z siedmiu najlepszych lig na świecie - powiedziała Maja.

Coraz ostrzej

Odpowiedź Majdana była ostra, ale merytoryczna. Piłkarz zachował zimną krew.

Dopóki piłka nożna będzie generowała największe zainteresowanie na świecie, to będzie się to wiązało z tym, że akurat zawodnicy tej dyscypliny będą generowali bardzo duże pieniądze - ripostował.
To są artyści w dziedzinie sportowej (...) to jest show biznes - dodał.

Maja Staśko jednak nie ustępowała. Feministka zaciekle walczyła o prawa kobiet.

Może czas najwyższy, żeby sport przestał nam się kojarzyć z Lewandowskim czy Messim, a zaczął się kojarzyć z kobietami, z osobami z niepełnosprawnościami czy dziećmi - grzmiała.

Później było już tylko gorzej. Staśko zarzuciła piłkarzom, że starają się unikać płacenia podatków.

Czy unikanie podatków jest odpowiedzialne ze względu na społeczeństwo? Przecież mają społeczeństwu całkiem sporo do oddania - kluby sportowe, do których chodzili, szkoła... - wyliczała.

Majdan miał w tej kwestii inne zdanie. Podkreślił, że piłkarze bardzo chętnie angażują się we wszelkie akcje charytatywne.

Trudno pogodzić tak wielką różnicę zdań. Z pewnością jednak o słuszności zarobków piłkarzy przekonamy się w środowym meczu ze Szwecją.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić