Świąteczne zakupy? Tylko spójrzcie na te ceny w Niemczech

23

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W związku z tym Polacy troszczą się o odpowiednie przygotowania. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre produkty taniej można nabyć u naszych zachodnich sąsiadów.

Świąteczne zakupy? Tylko spójrzcie na te ceny w Niemczech
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Copyright by Tom Werner)

"Fakt" zweryfikował, co w Niemczech jest tańsze niż w Polsce. Odwiedzono Kaufland, Aldi, drogerię DM i Marktkauf w miejscowości Gorlitz, która graniczy przez Odrę ze Zgorzelcem.

Tabloid donosi, że ceny produktów w polskich i niemieckich sklepach zasadniczo są porównywalne. Sporą różnicę - od 30 do nawet 50 procent - można jednak dostrzec w przypadku słodyczy i alkoholi

Za praliny znanej marki w Niemczech zapłacimy od kilku do nawet kilkunastu złotych mniej - spostrzega dziennik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 6 tys. zł w jeden dzień. Mikołajowie rekordziści zarabiają jeszcze więcej. "Trzeba mieć to coś"

Jednocześnie podkreślono, że 375-gramowe opakowanie "złotych pralin" w niemieckim sklepie to wydatek na poziomie 26,7 zł. W naszym kraju trzeba natomiast zapłacić około 36 zł. Poza tym w Niemczech tańsze są firmowe czekolady (4,29 zł/3,7 zł, ale i 4,49 zł/2,72 zł). U naszych zachodnich sąsiadów przeceniono m.in. domki z piernika.

Przykładem, na który trafiliśmy jest domek z piernika - w niemieckim sklepie przeceniony z 5 do 3 euro (14,10 zł), tymczasem w polskiej sieci wciąż jest w cenie regularnej równej 25 zł - podkreślają dziennikarze "Faktu".

Niemcy mają tańsze alkohole

W materiale wspomnianego tabloidu zauważono poza tym, iż w Niemczech taniej można nabyć alkohole.

W Niemczech w przystępniejszych cenach możemy znaleźć też alkohole. Za to samo wino w polskim sklepie zapłacimy 15,49 zł, a w Niemczech - 2,49 euro, czyli w przeliczeniu 11,70 zł. Rum, często wykorzystywany do świątecznych wypieków, w tej samej sieci sklepów w Polsce kosztuje 50 zł, a w Niemczech - 37,50 zł - czytamy.

Oczywiście zdarzają się też inne okazje - choćby w przypadku kosmetyków. Chemia gospodarcza co do zasady w Niemczech jest droższa, ale Polacy i tak ją kupują, twierdząc, że jakość jest lepsza.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić