Przedawkowała w czasie kontroli drogowej? Policjantka przestała oddychać

77

Policjantka Courtney Bannick przeszukiwała samochód osób podejrzanych o posiadanie narkotyków, kiedy zaczęła tracić przytomność i skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Dramatyczne chwile uwieczniły kamery umieszczone na mundurach policjantów.

Przedawkowała w czasie kontroli drogowej? Policjantka przestała oddychać
Przeszukała dwie osoby i samochód. Policjantka zaczęła tracić przytomność (Policja)

Dramatyczne nagranie. Wideo opublikowane przez Departament Policji Tavares na Florydzie pokazuje, jak funkcjonariuszka traci przytomność po tym, co jest opisywane przez policję jako możliwe narażenie na fentanyl. Komisarz Sarah Coursey powiedziała również, że decyzję o upublicznieniu nagrania podjęła sama Bannick.

Przedawkowała w czasie kontroli drogowej? Policjantka przestała oddychać

Na filmie widać, jak policjantka została położona na plecach, miała szeroko otwarte oczy, ale zupełnie nieobecne spojrzenie. Policjanci nie byli w stanie przywrócić jej przytomności, więc podali jej dawkę leku stosowanego przy zatruciach opioidami. Po chwili kontakt z kobietą został przywrócony. Potem można było usłyszeć, jak Bannick narzeka na ból w klatce piersiowej i niemalże w połowie zdania znowu traci przytomność z otwartymi oczami. W sumie trzy razy podano jej lek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromna liczba zakażeń w Niemczech. W szpitalach brakuje łóżek

Departament Policji Tavares powiedział, że testy laboratoryjne narkotyków znalezionych na miejscu dały wynik pozytywny na obecność fentanylu i metamfetaminy. Komisarz Coursey powiedziała, że Bannick była w długotrwałym kontakcie z narkotykami, kiedy przeszukiwała podejrzanych i ich samochód.

To mógł być po prostu podmuch wiatru, który dostał się do jej kanalika łzowego lub w okolice ust lub nosa – powiedział Coursey.

W sensacyjne doniesienia o "przedawkowaniu" fentanylu przez policjantów, którzy znaleźli tę substancję u podejrzanych, nie wierzy wielu naukowców. Wskazują na badania przeprowadzone przez American College of Medical Toxicology, z których wynika, że ​​przypadkowy kontakt z narkotykiem nie wystarczy, aby spowodować przedawkowanie i zagrożenie życia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wielu lekarzy uważa, że objawy takie jak utrata przytomności może wywołać u policjantów strach przed przedawkowaniem substancji, o której tyle słyszeli. To tzw. efekt nocebo, czyli niepożądane objawy efektu placebo.

Jeśli usłyszysz wystarczająco wiele razy, że samo zbliżenie się do tego narkotyku może spowodować, że zachorujesz, a potem znajdziesz się blisko tego narkotyku, możesz poczuć objawy – mówił Fox News dr Andrew Stolbach ze szpitala Johna Hopkinsa.
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić