Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 
aktualizacja 

Sylwester last minute. Tyle kosztuje zabawa w Zakopanem

29

Jeśli ktoś nie ma planów na sylwestra i chciałby powitać rok 2022 w stolicy polskich gór, musi się spieszyć. Ostatnie wolne pokoje znikają w Zakopanem. Ile trzeba zapłacić za nocleg w Tatrach w tę wyjątkową noc?

Sylwester last minute. Tyle kosztuje zabawa w Zakopanem
Sylwester last minute. Ile zapłacimy za zabawę w Zakopanem? (PAP, PAP/Grzegorz Momot)

Obecna sytuacja w górach mocno różni się od tej, z jaką mieliśmy do czynienia w roku 2020, gdy rząd na krótko przed Bożym Narodzeniem postanowił zamknąć stoki narciarskie i ograniczyć możliwość działania hotelom i pensjonatom. Tym razem tak surowych restrykcji covidowych nie wprowadzono. Dlatego przez ostatni weekend w Zakopanem nie brakowało turystów.

Sylwester last minute. Ile zapłacimy za zabawę w Zakopanem?

W ostatnich godzinach z rezerwacji na sylwestra w Zakopanem zrezygnowało szereg Polaków. Dlatego w systemach pojawiły się wolne miejsca, ale trzeba się spieszyć. Nie ma ich bowiem zbyt wiele.

- Odblokowanie miejsc zarówno w popularnych kwaterach prywatnych jak i w hotelach nastąpiło w poniedziałek rano. Jest to związane ze strategią sprzedaży oraz anulowaniem rezerwacji w związku z zachorowalnością - powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.
Zobacz także: Miejski sylwester w Warszawie odwołany. Rzeczniczka ratusza o decyzji prezydenta

Jak wyjaśnił Wagner, część hotelarzy celowo czekała z wystawianiem ofert wynajmu pokoi. W ten sposób właściciele pensjonatów mogą zarobić większe sumy, korzystając z ograniczonego prawa wyboru na rynku.

- Zainteresowanie wolnymi miejscami na okres noworoczny pod Tatrami jest cały czas dość spore, a ilość rezerwacji od poniedziałku jest dosyć intensywna. Obiekty się dopełniają. Te oferty last minute potrafią być incydentalnie dość drogie. Nie ma natomiast wielkiej eskalacji cenowej - dodał Wagner w rozmowie z PAP.

Ile trzeba zatem wyłożyć na sylwestra last minute w Zakopanem? Z wyliczeń Wagnera wynika, że średnia mediana noclegów na noc sylwestrową w stolicy polskich Tatr to 1018 zł. - W tej średniej zawierają się ceny zarówno hoteli o wysokim standardzie oraz ceny w popularnych kwaterach prywatnych - wyjaśnił przedstawiciel Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Z informacji PAP wynika, że najtańsze dostępne pokoje, nieoferujące przy tym zbyt wysokiego komfortu można znaleźć w Zakopanem za 150-200 zł. W hotelach za nocleg w sylwestra zapłacimy od 700 do 2000 zł.

"Jeżeli ktoś na ostatnią chwilę zaplanuje wyjazd na Sylwestra pod Tatry to ma szansę na znalezienie noclegu, jednak musi poszukać w ofertach. Rezerwując pokój należy jednak uważać, aby nie paść ofiarą oszustwa, ponieważ w przestrzeni internetowej pojawiają się tak zwane oferty widmo" - ostrzega policja.
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić