aktualizacja 

Szok na Orlenie. Zdjęcie obiega sieć

201

Takich obrazków nie doświadczaliśmy od dawna. Na stacjach paliw sieci Orlen można nabyć paliwo za niespełna 6 zł/l! Do sieci trafiło zdjęcie, na którym widać znacznie niższe ceny niż w ostatnich miesiącach.

Szok na Orlenie. Zdjęcie obiega sieć
Orlen zaskakuje cenami paliw (Getty Images, X, Michał Stajniak)

W ostatnich dniach m.in. na stacjach sieci Orlen wyraźnie spadły ceny paliw. Doszło nawet do przekroczenia granicy 6 zł!

Psychologiczne wsparcie padło :) Orlen nie przejmuje się ogólnym banem na eksport paliw z Rosji, który wczoraj namieszał na rynku :) - napisał na platformie X Michał Stajniak, wicedyrektor Działu Analiz XTB.

Do tych słów załączył zdjęcie, które niesie się po sieci! Widać na nim ceny na jednej ze stacji Orlenu - to niespełna 6 zł m.in. za litr "95".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najlepszy czas na wyjazd w góry. Wiadomo, kiedy ceny spadają

Wątek niższych cen na Orlenie budzi sporo emocji. Ostatnio powstał raport "Polityki Insight", z którego wynikało, że "koncern korzysta ze strategicznych rezerw paliw, by utrzymać niski poziom cen na stacjach. Chce ograniczyć inflację i wspomóc PiSwyborach".

Orlen zaprzecza

Ustaleniom "Polityki Insight" zdecydowanie zaprzeczyli przedstawiciele koncernu.

Orlen nie korzysta z rezerw strategicznych produktów naftowych tworzonych na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o rezerwach strategicznych - zapewnili.

Podobna odpowiedź została przesłana do money.pl przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. "Odpowiadając na pytanie, informujemy, że nie, nie korzysta" - zaznaczono w odpowiedzi MKiŚ na pytanie o to, czy Orlen korzysta ze strategicznych rezerw paliw, by utrzymać niski poziom cen na stacji.

Do cen na Orlenie nawiązywał w sieci m.in. publicysta Grzegorz Cydejko. "Wyprzedaż po taniości rezerw strategicznych oleju napędowego kraju zagrożonego wojną po to, by partia władzy otrzymała więcej głosów w wyborach, byłaby ewidentną zdradą interesów bezpieczeństwa państwa" - pisał.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić