Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
CHE
|

Ta zabawka zabija dzieci. UOKiK ostrzega

7
Podziel się

Najpierw pojawiły się zgłoszenia o wypadkach związanych z kulkami magnetycznymi, następnie zareagowała Inspekcja Handlowa. Po wnikliwej analizie okazało się, że zabawki niosą niebezpieczeństwo dla dzieci.

Ta zabawka zabija dzieci. UOKiK ostrzega
Urzędnicy wycofują z rynku niebezpieczną zabawkę
bFdKYOeZ

Jak podaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, połknięcie przez dziecko kulek magnetycznych może zagrażać jego zdrowiu i życiu. Szczególnie niebezpieczne są te, które zawierają magnes, np. kulki magnetyczne.

Szef instytucji Tomasz Chróstny tłumaczył, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierały od jakiegoś czasu sygnały o wypadkach z użyciem kulek magnetycznych, w których poszkodowane zostały dzieci.

bFdKYOfb
W związku z tymi niepokojącymi doniesieniami Inspekcja Handlowa przeprowadziła interwencyjną kontrolę zabawek magnetycznych udostępnianych poprzez internetowe platformy handlowe
Zobacz także: Ceny gazu pod kontrolą. UOKiK sprawdza

UOKiK na tropie niebezpiecznych zabawek

Kontrola urzędników wykazała, że zgłoszone zabawki mogą wzajemnie się przyciągać wewnątrz organizmu dziecka, w przypadku gdyby małoletni je połknął. To z kolei może skutkować np. przerwaniem jelita i wymagać natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

bFdKYOfh

Każdy taki przypadek powinien być natychmiast skonsultowany z lekarzem – ryzyko jest zbyt duże. Dodatkowo, ze względu na swój rozmiar, połknięta kulka może utknąć w drogach oddechowych dziecka i doprowadzić do zadławienia, a nawet uduszenia.

bFdKYOfi

Inspekcja Handlowa i UOKiK zdecydowały się zabiegać o wycofanie zabawek z rynku. Do tej pory wycofano ze sprzedaży ponad pół tysiąca niebezpiecznych dla dzieci kulek magnetycznych. Urzędnicy poinformowali przy okazji o zagrożeniu inne państwa członkowskie, na terenie których takie zabawki mogą być również udostępniane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKYOfC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
byływyborcapi...
4 tyg. temu
ale glifosat to może byc w zywności przeznaczonej do spozycia
i-gor
4 tyg. temu
Czekam na zakaz sprzedazy nozy luchennych, plynow do mycia toalet, paliw, dezodorantow, i energii elektrycznej. Wszystko to jest niebezpieczne dla dzieci a nawet niektorych doroslych. Ciesze sie ze dorastalem w czasach kiedy ludzie uzywali jeszcze mozgu.
XXX
4 tyg. temu
A gdzie sa i co robia rodzice?
bFdKYOfD
Adam s
miesiąc temu
Unia się czepia do swoich producentów zabawek o byle co a tymczasem Chiny pompują na nasze rynki każdy szmelc bez ograniczeń. Kupiłem kiedyś dziecku zwierzątka plastikowe z chin to się po otwarciu wietrzyły na balkonie przez tydzień.
LekMed
miesiąc temu
Problem jest gdy dziecko, ale i dorosły, połknie po kolei dwie czy nawet kilka kulek w pewnym odstępie czasu. Kulki te w jelitach przyciągają się powodując niedrożność a również na skutek przyciągania się perforację jelita. To wymaga operacji brzusznej. Znane przypadki.
Michursky
miesiąc temu
Teraz będą wszystkiego zakazywać normalnym ludziom ponieważ zdebilali rodzice kupują niebezpieczne rzeczy swoim dzieciom. Wiele rzeczy jest niebezpiecznych dla dzieci, co nie znaczy, że trzeba tego od razu zakazywać.
dfg
miesiąc temu
Brak mozgu, a nie zabawka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić