aktualizacja 

Tak oszczędzisz na paliwie. Oto najlepszy dzień i pora na tankowanie

27

Miliony ludzi na świecie borykają się ze skutkami galopującej inflacji. Koszty życia stale rosną, w przeciwieństwie do wypłat. Jeden z użytkowników TikToka podzielił się pomysłem na to, jak można zaoszczędzić na tankowaniu paliwa. Kluczem jest udanie się na stację benzynową o odpowiedniej porze dnia.

Tak oszczędzisz na paliwie. Oto najlepszy dzień i pora na tankowanie
Tiktoker radzi, kiedy tankować, by zaoszczędzić. (Pixabay, TikTok, IADE-Michoko)

Brytyjczyk występujący pod nazwą @ndainternet na TikToku poinformował w swoim wideo, że najlepszy dzień na tankowanie paliwa to poniedziałek. Dlaczego? Otóż według licznych badań to właśnie w tym dniu ceny za paliwo są najniższe. Potem wahają się w trakcie tygodnia. Mają tendencję wzrostową.

Mężczyzna w wideo podał też konkretną porę dnia, w której najkorzystniej zatankować swój pojazd. To wczesny ranek lub późny wieczór. Dlaczego nie należy robić tego w środku dnia? Bo jest ciepło na zewnątrz. Sęk tkwi w tym, że objętość paliwa zmienia się w zależności od temperatury.

Kiedy jest ciepło, paliwo rozszerza się i zajmuje więcej miejsca w zbiorniku - powiedział.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Następnie tiktoker dodał, że gdy tankujesz zbiornik podczas wysokiej temperatury to jeden litr paliwa odpowiada.... mniej niż jednemu litrowi (adekwatnie w chłodniejsze dni). Zdaniem eksperta to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Radził, by się tego wystrzegać i w ten sposób zaoszczędzić trochę grosza.

Powinieneś tankować albo wcześnie rano, albo późno wieczorem - przekonywał.

Filmik młodego tiktokera spotkał się z dużym odzewem internautów. Chętnie komentowali jego pomysł na oszczędzanie. Jednym się to spodobało, innym wręcz przeciwnie. Wideo zebrało jednak ponad pięć tysięcy polubień.

Gazeta "The Sun" przypomina z kolei, że utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach wydłuży ich żywotność, a także... pozwoli zaoszczędzić na zużyciu paliwa. Również w tym celu zaleca się usunięcie zbędnego ciężaru z pojazdu.

Tabloid radzi, by w zimne dni zawsze parkować swoje auto w garażu. "Skrócisz czas potrzebny na jego rozgrzanie przed jazdą następnego dnia i zaoszczędzisz paliwo" - informuje.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić