Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Takiego McDonalda nigdy nie widziałeś. Ludzie pieją z zachwytu

7

Na oryginalny pomysł wpadli zarządcy restauracji McDonald's w chińskim Guangdong. Zamontowali oni w swoim wnętrzu kilka rowerków stacjonarnych, na których klienci mogą spożywać posiłki, spalając przy tym kalorie. Ćwicząc możemy generować energię elektryczną, która może naładować nasz telefon.

Takiego McDonalda nigdy nie widziałeś. Ludzie pieją z zachwytu
Jesz i spalasz kalorie równocześnie. Rowery treningowe w McDonald's (Twitter.com)

O pomyśle jednej z chińskich restauracji McDonald's zrobiło się głośno na całym świecie, po tym jak w serwisie TikTok opublikowano film z młodą kobietą. Chinka je kanapkę, a równocześnie ćwiczy na rowerze stacjonarnym. Nagranie już stało się viralem. W ciągu ledwie pięciu dni obejrzało je ponad 35 mln osób.

Część internautów jest zachwycona pomysłem i zwraca uwagę, że pomysł jest kapitalny w swojej prostocie. McDonald's, jak i inne sieci fast-foodów, kojarzy się z niezdrowym jedzeniem i pustymi kaloriami. Połączenie stolika z rowerem treningowym jest zatem doskonałą okazją, aby spalić posiłek.

Jesz i spalasz kalorie równocześnie. Rowery treningowe w McDonald's

Jak czytamy w "The Independent", po raz pierwszy tego typu rowery pojawiły się w restauracji McDonald's w prowincji Guangdong, która promuje niskoemisyjny i przyjazny dla środowiska styl życia.

Zobacz także: Czy „tarcza antyinflacyjna” pomoże? Posłanka KO o „przaśnej propagandzie”
"McFit", "Zamawiaj tylko wodę i ćwicz tak przez godzinę" - to niektóre komentarze z internautów. Pojawiły się też szydercze głosy. "Spróbuję nakłonić moją grupę AA do serwowania piwa podczas naszych spotkań, bo to mniej więcej podobna sytuacja" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

Rowery treningowe wykonane są z plastiku pochodzącego z recyklingu i pozwalają klientom McDonald's generować energię elektryczną w trakcie ćwiczeń, którą następnie można wykorzystać m.in. do ładowania smartfonów, tabletów czy laptopów.

Jako że program jest pilotażowy, w Chinach w restauracjach McDonald's znajduje się obecnie 10 rowerów stacjonarnych tego typu - w Guangdong i Szanghaju. Firma nie wyklucza jednak, że w kolejnych lokalizacjach będzie umieszczać tego typu instalacje.

Jak podkreśla "The Independent", McDonald's walczy z negatywną opinią marki, której dania sprzyjają otyłości. Dlatego podejmuje szereg działań w różnych krajach. Ponadto zdecydowała się ona na częściową modyfikację swojego menu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić