o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KRWL
|

Takiego obrońcy Kościoła jeszcze nie było. Senyszyn broni kleru

180
Podziel się

Joanna Senyszyn wzięła w obronę Kościół Katolicki. Lewicowa polityczka kibicuje Episkopatowi w walce o większe przywileje podatkowe kleru.

Takiego obrońcy Kościoła jeszcze nie było. Senyszyn broni kleru
Polski Ład. Joanna Senyszyn broni Episkopatu (AKPA)
bESpTmbV

Takiego obrońcy polski Kościół Katolicki się nie spodziewał. Joanna Senyszyn staje w obronie kleru. Chodzi o Polski Ład i kwestie podatkowe. Polityczka Nowej Lewicy w kwestii podatków jest o wiele mniej lewicowa niż Mateusz Morawiecki. W tej sprawie bliżej jej właśnie do Episkopatu Polski.

Rząd PiS ma gdzieś protesty Polaków, ale chyba zareaguje na sprzeciw Watykańczyków i składka wyniesie 3 proc. Tak trzymać, nie popuszczać - zagrzewa do walki Joanna Senyszyn.

bESpTmbX

Episkopat Polski pierwszy raz od dawna jest na kursie kolizyjny z rządem PiS. Jeżeli nie wiemy o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A w tym wypadku po prostu o podatki. W sprawę Polskiego Ładu abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, napisał list do Mateusza Morawieckiego.

Z przykrością stwierdzam, że pomimo tego, że projekt dotyczy także sytuacji prawnej osób duchownych, ani Kościół Katolicki, ani inne związki wyznaniowe, nie zostały uwzględnione wśród kilkudziesięciu podmiotów, z którymi rząd przeprowadza konsultacje publiczne - napisał Gądecki.

Na tłita Joanny Senyszyn zareagował Jan Śpiewak, znany aktywista. Bardzo mocno skrytykował polityczkę i porównał ją do francuskiej władczyni Marii Antoniny.

bESpTmcd
Jak na lewicową posłankę to oderwanie od potrzeb ludzi poziom Maria Antonina - odpowiedział Senyszyn Jan Śpiewak.

Episkopat Polski zarzucił Mateuszowi Morawieckiemu, że nie przestrzega konkordatu. KEP przypomina, że art. 22 ust. 2 Konkordatu mówi o wspólnych pracach między stroną kościelną a rządem, w sprawach dotyczących finansów Kościoła. Mimo pominięcia stanowiska Episkopatu arcybiskup Gądecki przekazał premierowi merytoryczną opinię KEP na jego temat.

bESpTmce
Zobacz także: Lex TVN a stosunki USA-Polska. "Będziemy czerwonym punktem na mapie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpTmcy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(180)
Ludzie,
3 miesiące temu
litości! To był żart, ironia. No cóż, pani Senyszyn jest dla ludzi inteligentnych.
imigrant
3 miesiące temu
Senyszyn ma więcej wspólnego z Rothschildem, Rockefellerem, niż z Marksem, czy Leninem.
mateusz
3 miesiące temu
no cóż; nasz kraj jest szczególny, nic tylko bóg i wiara, od tysiącleci cały świat w coś wierzy, i co, NIC; jedynie wojny i związane z wiarami problemy, armie duchownych bez skrupułów, dbają o swój dobrobyt, a życie bez wiary jest rewelacyjne, tańsze, ale aby się wyzwolić potrzeba oświaty, wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia; bogowie kosmici istnieją; a my ludzie jesteśmy bardzo bardzo opóźnieni w rozwoju, to wielka podstawowa bariera; literatura hinduska jest, miłego dnia
bESpTmcz
jowil
3 miesiące temu
Pytanie do redaktora: co to jest "tłit" ???
emerytka
3 miesiące temu
MYSLĘ, ŻE KONKORGAT POWINEN BYĆ ZMODYFIKOWANY. 19 MILIARDÓW A DO TEGO DAWKI PISOWSKIE TO ZA DUŻO. MŁODE RODZINY MUSZA KUPIĆ MIESZKANIE NA KREDYT SPŁACANY CAŁE ZYCIE I CAŁA RODZINA IM MUSI POMAGAĆ ŁĄCZNIE Z BABCIA EMERYTKA AJUZ MYŚLA O PODWYŻSZENIU STOP PROCENTOWYCH, A KOSCIOŁOWI WCIŻ MAŁO!
Przekaz
3 miesiące temu
profesor Senyszyn jest dla ludzi inteligentnych nie dla pisowców.
...
3 miesiące temu
Tak wygląda chodząca głupota ....
Mirek
3 miesiące temu
We trust in Gold (W złoto wierzymy) - polski KK.
o co bieg...
3 miesiące temu
przeciez ona kpi z pis-u i podpuszcza kler.....
ha..ha..ha...
3 miesiące temu
Mało kumaty ten Śpiewak !
zzz
3 miesiące temu
śpiewak im więcej zapłacisz podatków tym więcej zostanie zmarnowane. dlatego podatki powinny być jak najmniejsze. A usługi państw tylko te niezbędne.
Kler zwolnią
3 miesiące temu
z podatku, a pozostali oprócz- sędziów, prokuratorów, górników, policjantów, wojska, prostytutki, i tirówki -zapłacą pełną pule na NFZ czyli 9 %. Mnie emerytowi po 46 latach pracy (plus studia 5,5 roku, takie były i nie w Toruniu), płaceniu wysokich składek i podatków teraz obniżą emeryturę o kilkaset zł miesięcznie,by dać czarnej kościelnej zarazie. A czarna kościelna zaraza: emerytura proboszcza 6 tys. zł na rękę, emerytura biskupa 12 tys. zł na rękę, a babcie ze ściany wschodniej 1,1 tys. zł na rękę.
ironic
3 miesiące temu
Przeciez to ironia
bESpTmcr
Zibi 2
3 miesiące temu
A o ironii słyszeliście . Dobrzy ludkowie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić