Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Tarcza antykryzysowa 4.0. Ważna zmiana. Zobacz, kogo dotyczy

58

W najbliższą środę posłowie będą obradować nad tarczą antykryzysową 4.0, czyli nowymi rozwiązaniami, które mają wesprzeć polską gospodarkę w trudnych czasach koronawirusa. Zmiany odczuje przede wszystkim część osób samozatrudnionych.

Tarcza antykryzysowa 4.0. Ważna zmiana. Zobacz, kogo dotyczy
(Pixabay)

Tarcza 4.0. Duże zmiany dla samozatrudnionych

Zmiana dotyczy świadczenia postojowego w wysokości 2080 zł, z którego do tej pory nie mogły skorzystać osoby samozatrudnione, działające w branży finansowej, usługowej czy w handlu, będące zarazem na etacie czy zleceniu. Tarcza 4.0 ma to zmienić i świadczenie postojowe będzie im wypłacane, nawet trzykrotnie

Tarcza antykryzysowa 4.0. Nowa pomoc dla pracodawców

Jak wynika z projektu nowej tarczy, pracodawca będzie mógł otrzymać dotację w wysokości 2,5 tys. zł na każdego pracownika i to bez obejmowania go przestojem lub obniżeniem czasu pracy. Należy jednak podkreślić, że jednocześnie przestój, skrócenie czasu pracy i obniżenie wynagrodzeń pracownikom nadal będzie możliwe.

Tarcza 4.0 wesprze przedsiębiorców, którym kontrahenci nie płacą na czas

Wraz z nową tarczą planowane są zmiany podatkowe. Chodzi przede wszystkim o złagodzenie warunków ulgi na złe długi w PIT/CIT. Będą mogli z tego skorzystać przedsiębiorcy, którym kontrahenci nie płacą na czas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić