Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Urlopy zagraniczne. Tam akurat Polacy mogą pojechać na wakacje

27
Podziel się:

Wakacje 2020. Jeśli ktoś chciałby spędzić tegoroczne wakacje w ciepłych krajach, to może polecieć na Cypr. Jest jednak jeden dość istotny warunek.

Wakacje na Cyprze? Tak, ale pod jednym warunkiem
Wakacje na Cyprze? Tak, ale pod jednym warunkiem (Getty Images)

Jesteśmy w trakcie trwania pandemii koronawirusa. W Polsce loty międzynarodowe są zawieszone, a branża turystyczna wdraża procedury bezpieczeństwa, by zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem osób wypoczywających w kraju. Podobnie dzieje się w innych państwach. Wszystkie przygotowują się do rozpoczęcia sezonu letniego, ale zanim wdrożone zostaną odpowiednie procedury, potrwa to jeszcze jakiś czas.

Koronawirus. Cypr to jedyne miejsce, gdzie możesz pojechać

Cypr podjął już decyzję o wznowieniu turystyki. Na liście państw, których obywatele mogą wypoczywać na Cyprze, jest Polska. Aby jednak spędzić tam wakacje, trzeba spełnić jeden warunek.

Od 9 czerwca obywatele 19 krajów (w tym Polski) będą mogli polecieć na Cypr. Aby jednak móc spędzić wakacje w ciepłym kraju, muszą mieć zaświadczenie, które potwierdzi, że z negatywnym wynikiem przeszli test na koronawirusa. Dokument powinien być wydany albo przez prywatną, albo państwową instytucję w ciągu 72 godzin przed wylotem.

Od 20 czerwca kolejne zmiany w związku z podróżami na Cypr

Z kolei od 20 czerwca wspomniane zaświadczenie potwierdzające negatywny wynik na obecność koronawirusa nie będzie wymagane w przypadku 13 państw. Niestety, Polska już na tej liście się nie znalazła. Chcąc spędzić wakacje na Cyprze, Polacy będą musieli okazać stosowne zaświadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(27)
Balbinka45
2 lata temu
Czyli do bani Polska nie A szkopy tak szkoda gadać
Rita
2 lata temu
Do Grecji bez testu i bez kwarantanny. Od 15 czerwca Grecja otwiera sie na turystów z niektorych tylko panstw w tym Polaka. A od 1 lipca na wszystkie kraje.
Prezes
2 lata temu
Jestem ciekaw gdzie Rosjanie będą wypoczywać
Krzysztof
2 lata temu
Już mnie zniechęcili. Rezygnacja z Cypru. Zrobimy miejsce dla Niemców.
Klaudia
2 lata temu
Zagranica odpada, przynajmniej w tym roku dla bezpieczeństwa nigdzie nie będę latać. Zaplanowaliśmy sobie z narzeczonym, że pojedziemy na urlop w Bieszczady na tydzień, a na jakiś weekend wakacyjny pojedziemy do Warszawy, siostra dała mi namiary na hotel Residence Andrews w stolicy i tam się zatrzymamy. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie w obecnej sytuacji.
Kkk
2 lata temu
Masakra co sie dzieje. Nam tylko nadzieje ze do Francji tak nie trzeba albo w Niemczech. Bo jade ja wesele siostry:(
Krzysztof
2 lata temu
Polska jest pięknym krajem po co Cypr
kim
2 lata temu
Ale po powrocie do Polski odpłatne badanie na koronawirusa ,obowiązkowe
J23
2 lata temu
Gratuluję pomysłu już widzę te tłumy
J23
2 lata temu
Gratuluję pomysłu,już widzę te tłumy
doniek
2 lata temu
A ja pojade na RODOS tak sie nazywaja moje ogródki działkowe
sed
2 lata temu
hehe to juz widze jak turystyka sie dzwignie hehe z samego faktu ze nawet by mi sie nie chciało robic testu pojade nad Polskie morze
qwerty
2 lata temu
Niech spadają.
Marcin
2 lata temu
Zaświadczenie wydane 72 godziny przed wylotem. Ja latam z rodziną. W sumie 4 osoby. Koszt testu to ok 600 zł razem daje 2400. Do tego jesteśmy młodzi. Jeśli okaże się, że któreś z nas przechodzi chorobę bezobjawowo. Tracimy 2400 za testy plus ok 90% wpłaty za wycieczkę. Gdyż rezygnacja wpada przed samym wyjazdem. Daje to ok 10.000zł. Kto normalny na to pójdzie. Chorzy ludzie. Świadomie niszczą tym swoją gospodarkę. No ale cóż. W tym roku pozostaje nam wesprzeć swoją :-) też dobrze :-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić