Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Urlopy zagraniczne. Tam akurat Polacy mogą pojechać na wakacje

61

Wakacje 2020. Jeśli ktoś chciałby spędzić tegoroczne wakacje w ciepłych krajach, to może polecieć na Cypr. Jest jednak jeden dość istotny warunek.

Wakacje na Cyprze? Tak, ale pod jednym warunkiem
Wakacje na Cyprze? Tak, ale pod jednym warunkiem (Getty Images)

Jesteśmy w trakcie trwania pandemii koronawirusa. W Polsce loty międzynarodowe są zawieszone, a branża turystyczna wdraża procedury bezpieczeństwa, by zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem osób wypoczywających w kraju. Podobnie dzieje się w innych państwach. Wszystkie przygotowują się do rozpoczęcia sezonu letniego, ale zanim wdrożone zostaną odpowiednie procedury, potrwa to jeszcze jakiś czas.

Koronawirus. Cypr to jedyne miejsce, gdzie możesz pojechać

Cypr podjął już decyzję o wznowieniu turystyki. Na liście państw, których obywatele mogą wypoczywać na Cyprze, jest Polska. Aby jednak spędzić tam wakacje, trzeba spełnić jeden warunek.

Od 9 czerwca obywatele 19 krajów (w tym Polski) będą mogli polecieć na Cypr. Aby jednak móc spędzić wakacje w ciepłym kraju, muszą mieć zaświadczenie, które potwierdzi, że z negatywnym wynikiem przeszli test na koronawirusa. Dokument powinien być wydany albo przez prywatną, albo państwową instytucję w ciągu 72 godzin przed wylotem.

Od 20 czerwca kolejne zmiany w związku z podróżami na Cypr

Z kolei od 20 czerwca wspomniane zaświadczenie potwierdzające negatywny wynik na obecność koronawirusa nie będzie wymagane w przypadku 13 państw. Niestety, Polska już na tej liście się nie znalazła. Chcąc spędzić wakacje na Cyprze, Polacy będą musieli okazać stosowne zaświadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić