Tego w Lidlu już nie kupisz. Zmieniło się prawo

126

Wszystkie 440 sklepów sieci Lidl w Holandii wycofało się ze sprzedaży papierosów i tytoniu. Polscy palacze powinni czuć się bezpieczni, decyzja ma bowiem związek z zaostrzającym się prawem w Holandii.

Tego w Lidlu już nie kupisz. Zmieniło się prawo
Lidl wycofuje się ze sprzedaży artykułów tytoniowych

Od 2024 r. zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych będzie obowiązywać we wszystkich supermarketach w kraju. W 2018 r. z inicjatywy ministerstwa zdrowia zawarto porozumienie z 70 organizacjami społecznymi i firmami. Jego celem było ograniczenie sprzedaży wyrobów zawierających nikotynę.

Nasza sieć stopniowo wycofuje wyroby tytoniowe w Holandii już od 2018 r.

Przedstawicielka sieci przypomniała przy okazji, że wszystkie nowe sklepy sieci, otwierane w kraju w ostatnich latach, były "wolne od dymu".

Firmy tytoniowe nie były stroną porozumienia. "To logiczne, że nie mogą one być partnerami w urzeczywistnianiu pokolenia wolnego od dymu" - napisali w porozumieniu jego sygnatariusze, m.in. ministerstwo zdrowia oraz organizacje zajmujące się promocją zdrowego trybu życia.

Dziennik "Metro" przywołał jednocześnie mrożącą krew w żyłach statystykę. Okazuje się bowiem, że każdego roku z powodu palenia umiera około 20 tys. Holendrów.

Zobacz także: Piotr Kaszewiak: Czy palenie i grillowanie na balkonie jest dozwolone?
Autor: CHE
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić