Temperatury znów wystrzelą! Jest data

3

Po ciepłych świętach nastąpiło załamanie pogody. Jest znacznie chłodniej niż w miniony weekend, a poza tym na niebie królują chmury. Na szczęście taki stan nie utrzyma się zbyt długo. Lada moment kolejna zmiana aury!

Temperatury znów wystrzelą! Jest data
Temperatury znów wystrzelą (ventusky.com)

Przepiękną pogodę mieliśmy w miniony weekend. Wielkanoc upłynęła pod znakiem słonecznej i ciepłej aury. Niestety, obecnie jest już znacznie chłodniej, zaś na niebie królują chmury.

W środę (3 kwietnia), jak i w czwartek (4 kwietnia) możliwe są opady deszczu. Powoli jednak temperatury będą wzrastać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska tęskni za domem. "Jak odpadnę, to będzie ulga, bo wrócę do siebie"

W czwartek termometry wskażą nawet 18 stopni Celsjusza. "Temperatura maksymalna od 11°C do 16°C, na Dolnym Śląsku około 18°C, chłodniej jedynie na krańcach północnych, od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych" - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na swojej stronie internetowej.

W piątek (5 kwietnia) opady deszczu już tylko okresami na północy i w centrum. Na południu pogodnie. Temperatura maksymalna na północy od 13°C do 17°C, na pozostałym obszarze od 18°C do 22°C, chłodniej nad samym morzem, około 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni - podkreślają eksperci.

IMGW już wie. Taki będzie weekend

W sobotę (6 kwietnia) przelotny deszcz już tylko na północy kraju, poza tym pogodnie. "Temperatura maksymalna od 9°C do 13°C na północnym wschodzie, około 17°C w centrum, do 21°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, zachodni" - podaje IMGW.

Niedziela (7 kwietnia) przyniesie zaś prawdziwy przełom w pogodzie! W całym kraju będzie pogodnie i ciepło.

Temperatura maksymalna od 20°C do 25°C, na Dolnym Śląsku 27°C, chłodniej nad morzem, około 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni - informują specjaliści.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić