Tesla ma problem. Setki tysięcy samochodów do zwrotu!

96

Tylne światła w samochodach mogą czasami nie działać - informuje Tesla i wycofuje ponad 320 tys. pojazdów w Stanach Zjednoczonych. Dopiero co firma informowała o wycofaniu 30 tys. aut Modelu X w związku z nieprawidłowym uruchamianiem poduszki powietrznej pasażera.

Tesla ma problem. Setki tysięcy samochodów do zwrotu!
W samochodach Tesli ponownie wykryto poważną usterkę (konskimechaniczny.wordpress.com, Marcin Koński)

Samochody elektryczne mają sporo wspólnego ze sprzętami elektronicznymi. Najsłynniejsza w pełni elektryczna marka, Tesla, zmuszona jest czasami robić...update swoich modeli. I nie jest to przyjemne ani dla firmy, ani dla posiadaczy samochodów, którzy muszą w związku z tym odstawiać samochody do serwisu.

Poważne problemy Tesli. Kolejna usterka

Poprzednia usterka Tesli spowodowała, że akcje firmy spadły o niemal 3 procent. Nie wiadomo, jak będzie tym razem.

Ogłoszenie o wycofaniu niektórych modeli opublikowało National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Problem ma dotyczyć niektórych pojazdów Modelu 3 z 2023 roku oraz Modelu Y z lat 2020-2023. Firma zaznaczyła, że wdroży aktualizację bezprzewodową, aby rozwiązać usterkę. Jak donoszą przedstawiciele firmy, nie otrzymali żadnych zgłoszeń o wypadkach spowodowanych tą usterką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kia EV6 GT vs Tesla 3 - jeden z trudniejszych wyborów

Na wycofanie samochodów producent zdecydował się po skargach klientów, które napłynęły pod koniec października. Były to głównie zgłoszenia spoza Stanów Zjednoczonych, gdzie kierowcy zgłaszali, że światła po prostu się nie świecą. Badanie wykazało, że w niektórych przypadkach może się tak dziać ze względu na anomalię, jaka sprawia że samochód wykrywa fałszywe usterki przy wzbudzaniu pojazdu.

Niemal w tym samym czasie do Tesli zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące modelu S oraz X z lat 2017-2021. Po aktualizacji elektronicznego układu wspomagania kierownicy pojawiły się błędy, które sprawiały, że wyłączał się on podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Wówczas trzeba było wycofać 40 tys. samochodów. Inną, zdecydowanie większą akcją, była ta z maja b.r. W ponad 130 tys. samochodów modeli 3, S, Y i X z lat 2021 i 2022 mogło dochodzić do przegrzewania się procesora przy okazji ładowania akumulatora pojazdu.

Jak podaje NHTSA w 2022 roku Tesla aż 19 razy ogłaszała wycofywanie samochodów z powodu usterek. Objęło to w sumie aż 3,7 mln pojazdów na całym świecie. Tylko w listopadzie pojawiły się aż cztery ogłoszenia o usterkach.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić