Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 
aktualizacja 

To dzieje się na naszych oczach. Markety wprowadziły zabezpieczenia na maśle

107

Szalejąca inflacja prowadzi do coraz wyższych cen w sklepach. Drożeją podstawowe produkty, przede wszystkim różnego rodzaju tłuszcze. W związku z tym właściciele sklepów starają się walczyć z kradzieżami. W sieci Kaufland specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe pojawiły się na... maśle.

To dzieje się na naszych oczach. Markety wprowadziły zabezpieczenia na maśle
Sieć wprowadziła zabezpieczenia na... maśle (Adobe Stock, PAP)

Dotąd specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe pojawiały się na odzieży czy też produktach alkoholowych. Jednak galopująca inflacja sprawiła, że sytuacja uległa zmianie. W ostatnich miesiącach znacząco podrożały tłuszcze - m.in. olej oraz masło. Popularne sieci sklepów przyznają, że w tej sytuacji coraz większym problemem są kradzieże popularnych produktów.

Na oryginalny sposób walki ze złodziejami wpadł Kaufland. Zabezpieczenia antykradzieżowe w tej popularnej sieci sklepów pojawiły się na maśle.

Zabezpieczenia antykradzieżowe na maśle. Znak czasów?

Jak poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl, specjalne naklejki pojawiły się nie tylko na opakowaniach kosztujący po 7-13 zł, ale również na osełce śniadaniowej czy miksie tłuszczowym. Są one znacznie tańsze, bo kosztują nieco ponad 3 zł za sztukę.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że tylko w czerwcu masło podrożało o 30,6 proc. względem tego samego miesiąca w roku 2021. W porównaniu do sytuacji z grudnia, ceny są o 11 proc. wyższe. W całej kategorii olejów i tłuszczów ceny podskoczyły w rok aż o 35,4 proc. Mocniej w górę poszły tylko ceny mąki i cukru.

W sieci Kaufland korzystamy z zabezpieczeń, które mają zapobiec kradzieży danych grup produktowych. Część artykułów wyznaczonych do zabezpieczenia jest ustalana centralnie. Ponadto, w zależności od potrzeb, w wybranym sklepie systemem antykradzieżowym mogą zostać objęte produkty wskazane przez menedżera marketu - tłumaczy portalowi wiadomoscihandlowe.pl Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w sieci Kaufland.

Specjalne zabezpieczenia na maśle powodują, że w razie próby jego kradzieży, przekroczenie bramki za kasą skutkować będzie uruchomieniem sygnału alarmowego. To z kolei powinno wywołać reakcję kasjera i pracownika ochrony.

Przedstawiciele Kauflandu nie chcą zdradzać, czy zabezpieczenia na maśle mają głównie wywoływać efekt psychologiczny. Specjalne naklejki są dobrze widoczne i mogą odstraszać potencjalnych złodziei. Firma nie udostępnia też statystyk prób kradzieży, więc nie ma potwierdzenia, że w ostatnich tygodniach masło jest częstszym celem nieuczciwych klientów.

Zobacz także: Stopiony pas na lotnisku, pociągi stoją. "To absolutny rekord"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić