Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Natalia Kurpiewska
|

To koniec 500+? "Potrzebne są pieniądze na walkę z pandemią"

263
Podziel się:

Tarcze finansowe i wypłaty dla przedsiębiorców mocno nadszarpnęły polskim budżetem. Teraz jesteśmy w trakcie drugiej fali koronawirusa, a rząd nie ma pieniędzy na wypłaty dla polskich firm. Przedstawiciele ZPP radzą - trzeba zrezygnować ze świadczeń socjalnych.

To koniec 500+? "Potrzebne są pieniądze na walkę z pandemią"
(Getty Images, Jaap Arriens, NurPhoto)
Rząd powinien zrezygnować z akcji socjalnych, na które nas nie stać, 500+ na pierwsze dziecko powinno być zlikwidowane, podobnie 13. i 14. emerytura. Trzeba spojrzeć faktom w oczy i z tych regulacji zrezygnować - mówił w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ostrzeżenie dla polskiego rządu

ZPP już od kilku tygodni alarmuje, że rząd powinien zrezygnować ze swoich flagowych świadczeń, jakimi są 13., 14. emerytury oraz 500 zł na pierwsze dziecko.

Według Kaźmierczyka, rząd powinien oszczędzać pieniądze, aby mieć rezerwę w postaci "poduszki finansowej". - Rząd musi mieć pieniądze, a nie je palić - mówił prezes ZPP.
Zobacz także: Skąd pieniądze na walkę z pandemią? "500+ na pierwsze dziecko do likwidacji"
Jesteśmy w sytuacji zbliżonej do tej, która miała działa się w Lombardii - Kaźmierczyk wspomina o niekontrolowanym wybuchu epidemii, jaki miał miejsce wiosną we Włoszech - możemy mieć do czynienia z naprawdę trudną sytuacją, dlatego rząd powinien mieć pieniądze - mówił prezes ZPP.

Koszty tarczy finansowej. Gigantyczne pieniądze na ratowanie gospodarki

Z danych opublikowanych 3 sierpnia wynika, że z tarcz finansowych Polskiego Funduszu Rozwoju skorzystało ponad 345 tys. firm. Do przedsiębiorców trafiło w sumie ponad 60 mld zł.

A jak teraz miałyby wyglądać świadczenia dla właścicieli firm? Kaźmierczak odpowiada, że ZPP zastanawia się, jaki kształt powinien przyjąć nowy pakiet. Przyznał, że w czasie pierwszej fali koronawirusa rząd zaproponował lepsze rozwiązania w tarczy antykryzysowej niż postulował ZPP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(263)
Radzik
11 miesięcy temu
Beata "Broszka" ma aktualną radę dla rządu PiS. Pamiętacie jak to brzmiało ? "Wystarczy nie kraść" ! Może warto rozszerzyć złotą myśl "Broszki": "warto jeszcze mieć trochę wykształcenia, trochę kompetencji, włączyć myślenie ..."
Były ratownik
rok temu
Po co reanimować zwłoki?Gospodarka leży i bez koronawirusa. Z dwojga złego lepiej ratować ludzi niż sztuczny twór. Po co analiza wzrostów i spadków? Jest jak jest byle zdrówko było. Pozdrawiam
SLUNSK
2 lata temu
SLUNSK RZAD KLAMIE LUDZI W STREFIE PRZYGRANICZNEJ
SLUNSK
2 lata temu
SLUNSK RZAD NIEUMIE RZADZIC
SLUNSK
2 lata temu
SLUNSK OGLASZA ZE KONIEC Z 500+
żuk
2 lata temu
Wszystkie dzieci są równe.Jeśli już trzeba,to pomniejszyć wszystkie o 200zł,jak sytuacja się ustabilizuje powrócić do 500zł.Pieniądze dla firm?HMM..Wszystkie firmy,które dostały rządową pomoc,a oprócz tego miały inne dochody,i nie były w żaden sposób zagrożone, takich jest pełno ,powinny niezwłocznie oddać pieniądze.Dla nich to nie była pomoc tylko sponsorowanie lepszego życia kosztem innych! Wiele brało ,bo się należało... Nie życzę sobie aby kosztem ani mojego i innych dzieci pieniądze były dawane firmom,które mają inne źródła dochodu .
Zyzol
2 lata temu
500 dla wszystkich! I średnia hawajska...
art
2 lata temu
Nikomu nie zabierać, wystarczy nie dawać czarnym - i po temacie dyskusji.
jadzia
2 lata temu
Pandemia tak naprawdę dopiero co się zaczęła a pieniądze na nią już się rozeszły.
kris
2 lata temu
A gdzie to złoto które wróciło z Wielkiej Brytanii???
G racz
2 lata temu
500+ to zero w porównaniu z tym co na dzieci dają państwa Niemcy FrancjaAnglia.A wy chcecie te marne 500 zł zabrać dzieciom??????????? Im to się NALEŻY!!!!!!!!! Zabierz cie sobie i doluzcie jeszcze tym dzieciom.HAŃBA !!!!!!! Zabierać biednym i głodnym!!!!
Oregon
2 lata temu
hucpa i niesprawiedliwość pod hasłem 500 plus powinna natychmiast być zlikwidowana i nikt nie powinien oczekiwać, że inni będą na niego pracowali bo niby z jakiej racji.
Rychu
2 lata temu
Jak to koniec 500+? Może jeszcze mam iść do pracy?
+65
2 lata temu
Ja nie chcę 13-tej ani 14-tej emerytury tylko niech mi dadzą godną emeryturę po 45 latach pracy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić