aktualizacja 

To się dzieje na stacjach paliw. Nie wytrzymał, przysłał nam zdjęcie

151

W Polsce nieustannie rosną ceny benzyny i oleju napędowego. Po wakacyjnych spadkach kierowcy znów muszą liczyć się z bardzo wysokimi stawkami za paliwo. Co więcej, z każdym dniem jest coraz gorzej. Czytelnik o2.pl postanowił przysłać nam zdjęcie z aktualnymi cenami na pylonie w Mińsku Mazowieckim. Po spojrzeniu na kwoty, można naprawdę złapać się na głowę.

To się dzieje na stacjach paliw. Nie wytrzymał, przysłał nam zdjęcie
Ceny paliw w Polsce cały czas rosną (Pixabay)

To kolejny cios dla kierowców. Ceny na stacjach benzynowych w naszym kraju rosną i ani myślą się zatrzymać. Jakiś czas temu media na całym świecie obiegła informacja, że członkowie OPEC (pol. Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową) podjęli decyzję o obniżeniu wydobycia ropy naftowej o 2 mln baryłek dziennie. Eksperci już wtedy zapowiedzieli, że odbije się to na cenach benzyny i oleju napędowego.

Okazuje się, że nie jest wcale dobrze. Z każdym dniem rosną stawki wyświetlane na pylonach przy stacjach benzynowych. Podwyżki nie ominęły podwarszawskich miejscowości.

Widzisz wysokie ceny na stacjach paliw? Prześlij nam zdjęcie, korzystając z platformy dziejesie.wp.pl.

Ceny paliw wystrzeliły w górę. Czytelnik przysłał nam zdjęcie

W poniedziałek 17 października czytelnik o2.pl postanowił przysłać nam zdjęcie aktualnych stawek widniejących przy stacji benzynowej w Mińsku Mazowieckim. Okazuje się, że jest znacznie drożej niż przed tygodniem.

Na zdjęciu widać, że za litr benzyny 95 na stacji Circle K trzeba zapłacić dokładnie 7,09 zł. Litr oleju napędowego to już wydatek rzędu 8,29 zł. Za LPG zapłacimy z kolei 3,23 zł.

Benzyna drożeje na potęgę. Wyraźna tendencja wzrostowa

Aktualne ceny można porównać do stawek zarejestrowanych przez reportera o2.pl przed tygodniem na stacjach benzynowych w Warszawie. Należy jednak zaznaczyć, że ceny benzyny znacząco różnią się od siebie w zależności od umiejscowienia stacji. Dlatego trzeba mieć na uwadze, że jest to porównanie wyłącznie orientacyjne.

Na podstawie stawek ze stacji Orlen oraz BP w Warszawie z ubiegłego tygodnia można jednak dostrzec wyraźną tendencję wzrostową. Cena za litr benzyny 95-oktanowej przebiła granicę 7 zł (wzrost ceny o ok. 10 groszy). W przypadku diesla, różnica jest jeszcze większa, bo aż 20-groszowa. Na względzie stabilnym poziomie trzymają się stawki LPG.

Obejrzyj także: Drożejący gaz Polacy odczują z opóźnieniem. "Wszyscy będziemy biedniejsi"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić