aktualizacja 

Poniedziałek, nowe ceny na stacjach. Jest gorzej, niż myśleliśmy

835

Zapowiadane podwyżki cen paliw na stacjach w Polsce stały się faktem. Przekonaliśmy się o tym na własne oczy, odwiedzając kilka z nich. Nie da się ukryć, że Polacy płacą za benzynę coraz więcej. Na dodatek benzyna 98-oktanowa jest jeszcze droższa niż wynikało z prognoz ekspertów.

Poniedziałek, nowe ceny na stacjach. Jest gorzej, niż myśleliśmy
Na stacjach paliw doszło do wzrostu cen (o2)

Widzisz wysokie ceny na stacjach paliw? Prześlij nam zdjęcie, korzystając z platformy dziejesie.wp.pl.

Polscy kierowcy znowu zapłacą więcej na stacjach benzynowych. Niedawno świat obiegła informacja, że kraje OPEC podjęły decyzję o obniżeniu wydobycia ropy naftowej o 2 mln baryłek dziennie. Eksperci zapowiedzieli wówczas, że zmiana ta realnie wpłynie na ceny paliw. Stawkom nie sprzyja również niestabilna sytuacja w Ukrainie.

Redakcja o2.pl postanowiła sprawdzić, jak kształtują się ceny na stacjach paliw w Warszawie. Odwiedziliśmy dwie stacje Orlenu oraz jedną stację BP. Wniosek? Niestety, zapowiedzi dotyczące podwyżek już stały się faktem. Niezależnie od miejsca zauważyliśmy znaczny wzrost cen zarówno 95-oktanowej benzyny, jak i oleju napędowego. Sytuacja nie napawa optymizmem.

Prawie 8 zł za litr oleju napędowego

Na początek sprawdziliśmy ceny na dwóch stacjach PKN Orlen. Odwiedziliśmy te zlokalizowane przy ul. Wawelskiej oraz ul. Dalekiej w Warszawie. W pierwszym miejscu litr 95-oktanowej benzyny kosztował 6,83 zł, w drugim był o dwa grosze droższy. W porównaniu do średnich cen z ubiegłego tygodnia, jest to podwyżka aż o kilkadziesiąt groszy. Cena litra oleju napędowego poszybowała w górę jeszcze bardziej i zbliżyła się do 8 zł. Przy ul. Wawelskiej trzeba było zapłacić 7,98 zł, a przy ul. Dalekiej o trzy grosze mniej.

Sprawdziliśmy również ceny na stacji paliw brytyjskiego koncernu BP. O dziwo, z trzech wybranych przez nas lokalizacji to właśnie przy ul. Branickiego w Warszawie litr 95-oktanowej benzyny był najtańszy, bo kosztował 6,78 zł. Gorzej wyglądała stawka za olej napędowy. Do stawki ośmiu złotych brakowało symbolicznego grosza.

Eksperci mieli tylko częściowo rację

Sytuacja na stacjach paliw nie napawa optymizmem. Nie jest wykluczone, że w ciągu najbliższych dni ceny dalej będą rosnąć. Obecne stawki są zgodne z prognozami ekspertów z portalu e-petrol.pl. Specjaliści przewidywali, że w tym tygodniu 95-oktanowa benzyna kosztować będzie w granicach 6,70 - 6,89 zł za litr, a olej napędowy pomiędzy 7,95 - 8,14 zł.

Niestety przewidywania ekspertów nie sprawdziły się wobec cen 98-oktanowej benzyny. Na odwiedzonych przez nas stacja jej litr kosztował od 7,63 zł do 7,79 zł. Specjaliści prognozowali, że stawki będą niższe i wyniosą od 7,34 zł do 7,51 zł za litr.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić