To teraz kupują Rosjanie. Dziennikarz BBC wrzucił zdjęcie ze sklepu

W rosyjskich sklepach już prawie nie da się kupić oryginalnej coca-coli, ale w międzyczasie pojawiło się mnóstwo podróbek. Na zdjęciach z moskiewskiego sklepu widać dużo nowych wersji znanego na całym świecie napoju.

To teraz kupują Rosjanie. Dziennikarz BBC wrzucił zdjęcie ze sklepu
W Rosji powstało mnóstwo zamienników znanego na całym świecie napoju (Getty Images)

Choć rosyjskie władze coraz mocniej odcinają się od "zachodnich produktów", Rosjanie zdążyli się do nich przyzwyczaić. Dlatego zamiast coca-coli, która ogłosiła, że opuszcza rosyjski rynek, pojawiło się mnóstwo podróbek.

Mnóstwo podróbek coca-coli

Dziennikarz BBC Steve Rosenberg, który mieszka w Moskwie, pokazał, jak teraz wygląda sklep w pobliżu miejsca, w którym żyje.

Na zdjęciu widzimy co najmniej 4 rodzaje podróbek. Najwięcej kontrowersji wywołały produkty znanej rosyjskiej marki Oczakowo, która stworzyła butelki i etykiety niemal identyczne jak w przypadku znanego na całym świecie oryginału.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

CoolCola zamiast coca-coli

Po wybuchu wojny w Ukrainie na półkach w rosyjskich sklepach pojawiły się CoolCola, Fancy i Street, które są bardzo podobne do oryginalnych napojów. Ich producenci nie są narażenia na oskarżenia o plagiat - Władimir Putin wydał dekret, który wprost pozwala na kopiowanie zachodnich marek.

W czerwcu koncern Coca-Cola przekazał, że jego rosyjskie rozlewnie mają już prawie całkowicie wyczerpane zapasy. Gdy zapasy rzeczywiście będą wyczerpane, międzynarodowy producent w całości wycofa się z rosyjskiego rynku. Ma się to tyczyć zarówno sprzedaży, jak i produkcji coli na tym rynku.

Zobacz także: Gigantyczna eksplozja rosyjskiego czołgu T-80BV. Ukraińska artyleria w akcji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić