To wydarzy się 14 kwietnia. Musicie pamiętać

1

Część osób zastanawia się, czy 14 kwietnia 2024 roku to niedziela handlowa. Gdzie zrobić zakupy w drugą niedzielę kwietnia? Rozwiewamy wątpliwości i wyjaśniamy, które sklepy będą otwarte w dniu 14.04.2024.

To wydarzy się 14 kwietnia. Musicie pamiętać
Czy 14 kwietnia to niedziela handlowa? (Pexels)

Od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują dość rygorystyczne przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele oraz święta. Wobec tego zrobienie zakupów w drugi dzień weekendu zwykle jest mocno utrudnione. Wszystko za sprawą faktu, że zamknięte pozostają największe sklepy oraz galerie handlowe.

Należy spodziewać się tego, że obecne władze w jakiś sposób zmodyfikują te przepisy. Póki co jednak obowiązują regulacje, które Polakom są doskonale znane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Goździalska o ustawkach z paparazzi i związku na odległość: "Wynagradzam mu..."

Warto wyraźnie podkreślić, że jutro (14 kwietnia) przypada niedziela bez handlu. W związku z tym zrobienie zakupów w najpopularniejszych sklepach będzie niemożliwe.

Zamknięte będą sklepy takich sieci jak m.in. Lidl czy Biedronka. Poza tym funkcjonować nie będą punkty następujących marek: Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland, Aldi oraz Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 14 kwietnia?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić