Chcą krwawej zemsty na Izraelu. "Żadna z ambasad nie jest bezpieczna"

Po krwawym nalocie rakietowym 1 kwietnia na irańską placówkę dyplomatyczną w Damaszku, Iran chce zemsty na Izraelu. Jahja Rahim-Safawi, doradca ajatollaha Aliego Chamenei, wprost mówi o odwecie. - Żadna z ambasad Izraela za granicą nie jest bezpieczna - oświadczył w niedzielę.

Chcą krwawej zemsty na Izraelu. "Żadna z ambasad nie jest bezpieczna"
ISNA opublikowała grafikę prezentującą irańskie pociski. Grożą Izraelowi (PAP, X, YOUSSEF DAFAWWI)

Zaatakowany konsulat Iranu w Damaszku wznowił swoją działalność po czterech dniach przerwy spowodowanej izraelskim uderzeniem na placówkę.

Jednocześnie ambasador Iranu w Damaszku Hossein Akbari tuż po ataku informował, że ze względu na brak zdecydowanych ruchów ze strony Rady Bezpieczeństwa ONZ "Iran zastrzega sobie prawo do reakcji".

W poniedziałek 1 kwietnia w Damaszku izraelskie rakiety uderzyły w miejscowy konsulat, ostrzelano też rezydencję ambasadora Iranu w Syrii. Zginęło kilku wysokich rangą oficerów z Iranu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Byliśmy w fabryce koncernu zbrojeniowego MBDA w Bolton.

W nalocie zginęło dokładnie dwanaście osób, aż siedem z nich to członkowie Korpusu Strażników Rewolucji, w tym dwóch wysokich rangą irańskich generałów.

W niedzielę przedstawiciele Teheranu powtórzyli groźby pod adresem Izraela, a irańska agencja ISNA opublikowała grafikę na której zaprezentowano dziewięć rodzajów irańskich pocisków. Tym samym agencja zapewniła, że pociski te są w stanie uderzyć w Izrael.

Potwierdził to także Jahja Rahim-Safawi, doradca ajatollaha Aliego Chameneiego.

Po ataku na irańską placówkę dyplomatyczną w Damaszku żadna z ambasad Izraela za granicą nie jest bezpieczna - powiedział.

Na odpowiedź Izraela nie trzeba było długo czekać. Tamtejszy minister obrony Joaw Galant ogłosił w niedzielę, że jego kraj jest przygotowany, by zareagować na każdy scenariusz, jaki może się pojawić w związku z zapowiedziami Iranu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić