To wydarzy się 25 lutego. Polacy, musicie pamiętać

9

Warto sprawdzić, czy najbliższa niedziela (25 lutego 2024 roku) jest niedzielą handlową, czy może jednak niehandlową. Gdzie będzie można zrobić zakupy w drugi dzień weekendu? Rozwiewamy pojawiające się wątpliwości.

To wydarzy się 25 lutego. Polacy, musicie pamiętać
Czy 25 lutego to niedziela handlowa? (Getty Images, Tatsiana Volkava)

Już jakiś czas temu w naszym kraju zaostrzono regulacje dotyczące zakazu handlu w niedziele i święta. Wobec tego zazwyczaj nie ma szans na zakupy w drugi dzień weekendu. Zapewne nowy rząd wprowadzi pewne zmiany w tym zakresie. Póki co jednak obowiązują zasady, które Polacy doskonale znają.

Z całą pewnością wielu osobom weszło w krew, by raczej nie planować zakupów na niedzielę. W drugi dzień weekendu te największe sklepy zazwyczaj są zamknięte.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska o relacji z Marcinem Hakielem. Czy faktycznie nie chciała z nim tańczyć?

Warto podkreślić, że w najbliższą niedzielę (25.02.2024) wypada niedziela niehandlowa. Wobec tego nie ma szans na zakupy w takich sklepach jak m.in. Biedronka czy też Lidl. Poza tym nie będą funkcjonować sklepy takich sieci jak choćby Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Kaufland czy Aldi i Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 25 lutego?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić