Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

TVN nie żartował. Miarka się przebrała, idą do sądu

160
Podziel się:

Właściciele TVN24 uznali, że nie mogą przejść obojętnie obok kwestii ponad rocznej zwłoki Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w rozpatrzeniu złożonego przez nich wniosku o przedłużenie koncesji. Zaskarżono bezczynność oraz opieszałość tego podmiotu.

TVN nie żartował. Miarka się przebrała, idą do sądu
Anita Werner w studio "Faktów" TVN (TVN)

"Pressserwis" podał, że 27 kwietnia dojdzie do niejawnego posiedzenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ws. skargi TVN na KRRiT. Złożony wniosek ma związek z przeciągającym się postępowaniem dot. przedłużenia koncesji dla TVN24.

Trwało to aż 19 miesięcy. Decyzja zapadła dopiero cztery dni przed końcem obowiązywania poprzedniej koncesji.

Przedstawiciele TVN oczekują, by "sąd zweryfikował przebieg postępowania rekoncesyjnego dla TVN24 i wskazał prawidłowy wzorzec zachowania KRRiT we wszystkich podobnych postępowaniach, co będzie miało znaczenie dla wszystkich nadawców funkcjonujących w Polsce".

TVN idzie do sądu. Co się wydarzy?

Poinformowano również, że sąd rozpatrzy skargę pod dwoma kątami na oddzielnych postępowaniach. Okazuje się, że jedno dotyczyć będzie bezczynności przewodniczącego KRRiT w rozpatrzeniu wniosku TVN24, a drugie - przewlekłego prowadzenia postępowania rekoncesyjnego.

To jednak nie wszystko. Grupa Discovery zaskarżyła sądownie również bezpośrednią bezczynność przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego, ale i przewlekłość postępowania rady także w przypadku stacji TVN7.

Zobacz także: Prowokacje Putina? "Drastyczne w skutkach"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(160)
Czarek
6 miesięcy temu
Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa To nie przez Tuska i opozycję Polska nie dostaje dotacji, tylko przez PiS, konfederację, Kaję Godek, Rydzyka i inne konserwatywno religijne partie i środowiska a przede wszystkim przez Kaczyńskiego. Kaczyński podpisał umowę, a tym samym zobowiązał siebie i Polskę do przestrzegania zasad umowy z Unią Europejską, które Kaczyński i jego partia oraz wspomniane osoby łamią. I jednocześnie prawica chronią religię i kulturę łacińską, którą kiedyś narzuciły Polsce te same państwa, które obecnie nazywają się Unią Europejską. Unia Europejska już wstrzymała nam miliardy euro za wybryki pis i wspomnianej reszty. Unia Europejska oczekuje od Polski spełniania pewnych warunków ale daje nam kasę itd, a kościół daje Polsce same zakazy, nakazy i rozkazy i tylko skubie Polskę z kasy jak drób oraz jest wysłannikiem obcego Państwa czyli Watykanu, a kościół służy Watykanowi a nie Polsce! Unia Europejska tylko chce żeby Polska zamieniła wcześniej narzucony model społeczno kulturowy innym modelem społeczno kulturowym. A najlepsze jest to, że prawica narzeka, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości, kulturę itd i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię oraz model społeczno kulturowy, który kiedyś narzuciły Polsce te same państwa, które teraz nazywają się Unią Europejską i pozbywają się Watykańskiego, którego same nam narzuciły.
Szary
6 miesięcy temu
To pis, konfederacja, kościół i inne konserwatywno religijne partie oraz,, w sieci" gazeta Polska, tvp, telewizja trwam oraz radio Maryja itd podzielili Polskę i Polaków oraz rozpętali wojnę polsko-polską! To pis, konfederacja, kościół,radio Maryja, tvp, telewizja trwam i inne konserwatywno religijne media i konserwatywno katolickie środowiska wygadują, że prawdziwy Polak to tylko katolik o prawicowym światopoglądzie a każdy innego zdania i wyznania oraz o innym światopoglądzie niż prawicowo katolicki to antypolak, lewak, wróg narodu, folksdojcz itd. A Rydzyk posiadający nadajniki na Uralu nazwał Polaków o innych poglądach niż jego,, niepolskimi Polakami". Tvn, Newsweek, angora, polityka i inne lewicowe media oraz politycy z lewicy nie dzielą narodu na lepszy sort czyli tzw prawdziwi Polacy i gorszy sort czyli antypolaków itd, bo to robią środowiska prawicowo religijne. Na przykład w Afganistanie talibowie wygadują, że każdy o innym światopoglądzie niż prawicowo religijny i nie wyznający islamu nie jest Afgańczykiem i obywatelem Afganistanu a w Izraelu skrajna prawica wygaduje, że osoby zlaicyzowane oraz niewyznające judaizmu oraz o światopoglądzie przeciwnym do konserwatywno religijnego to nie są obywatele Izraela. To środowiska prawicowo religijne dzielą ludzi i skłócają całe narody.
kazik
6 miesięcy temu
Czy zdrajca Antonii zostanie rozliczony za swoje nikczemne czyny?
Polak
6 miesięcy temu
I bardzo dobrze.
Obywatel szma...
6 miesięcy temu
Ma zostać tylko tv reżimowa tak jak na Węgrzech Białorusi czy Rosji . Niech „ciemny lud” (kurski) ogląda tylko całą prawdę całą dobę w rządowym przekazie. Oczywiście za pieniądze podatników i tych którzy myślą inaczej i wymiotują na widok np tvinfo…
Widz
6 miesięcy temu
Dość tego halatajstwa na ekranie,a także tego szczucia i braku beztronosci
Heje
6 miesięcy temu
Mam wrażenie że tutaj większość co pisze to są ruskie sabaki
Arni
6 miesięcy temu
Są tu jeszcze tobie podobni
RED
6 miesięcy temu
Zarówno stacjom TVN jak i TVN24 czy TVN7 zostały przedłużone koncejsę choć te działają z pogwałceniem polskiego prawa! Zwłoka właśnie wynikała z tego czy "zalegalizwować" to jawne łamanie prawa. Grupa tvn omija polskie prawo rejestrując siedzibę firmy na firmę słup zarejestrowaną w Holandii na lotnisku :) A prawda taka źe właścicielem jest firma z USA i w Polsce stacje z kapitałem 51% lub większym koncesji takiej NIE MOGĄ OTRZYMAĆ.
:):):)
6 miesięcy temu
Nigdy w kraju Pisu, tego pisowskiego myślenia i ciemnogrodu.
:):):)
6 miesięcy temu
Bardzo dobra decyzja. Uwielbiam TVN
Andrzej
6 miesięcy temu
Do wszystkich niezadowolonych-Jeździe do baera na szparagi.
Fajt
6 miesięcy temu
Jest 12 miesięcy, więc funkcjonariusze PiS złamali prawo.
TVP dno
6 miesięcy temu
Przekręty mafii PiS są demaskowane tylko dzięki TVN.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić