Marcin Lewicki| 

Twoje dziecko może otrzymać nowy komputer za darmo. Jest jeden warunek

16

Ministerstwo Cyfryzacji nadal rozdaje laptopy dla uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Czwartoklasista, który chce korzystać z nowego komputera, musi spełnić jeden, konieczny warunek - zwrócić stary sprzęt, otrzymany wcześniej w ramach innych akcji.

Twoje dziecko może otrzymać nowy komputer za darmo. Jest jeden warunek
Uczniowie już mogą cieszyć się na myśl o nowym komputerze (Pixabay)

Obowiązek zwrotu starego sprzętu wynika z przepisów ustawy o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Dziecko, które otrzymało wcześniej komputer (w ramach innego grantu), zobowiązane jest do jego oddania.

Wyłącznie po zdaniu wykorzystywanego dotychczas sprzętu, rodzice mogą ubiegać się o otrzymanie nowego komputera.

Pamiętaj, że "wymiana" dotyczy to nie tylko udziału w programach rządowych. Jeżeli uczeń otrzymał wsparcie w ramach innych programów finansowanych ze środków publicznych (w tym np. z samorządowych), także musi oddać wykorzystywane urządzenie.

Gdzie oddać stary sprzęt, aby otrzymać nowego laptopa?

Uczeń (a właściwie jego opiekun prawny) powinien oddać laptopa do podmiotu, od którego go otrzymał - może to być np. organ samorządowy lub ministerstwo. Dopiero spełniając ten warunek, może ubiegać się o nowe narzędzie do nauki.

Wszystkie komputery będą przekazywane uczniom, którzy potrzebują wsparcia cyfrowego na czas nauki.

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że komputery trafią do wszystkich czwartoklasistów w Polsce. W sumie resort chce przekazać prawie 400 tysięcy nowych laptopów.

Rodzice nie muszą składać wniosków o wsparcie i nowy sprzęt. Ministerstwo samo ma "dotrzeć" do wszystkich uczniów. Program nie ma też kryterium dochodowego. Wsparciem w postaci nowego laptopa objęci są także nauczyciele.

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński zapowiada, że program nie jest jednorazową akcją. Nowe urządzenia mają trafiać do kolejnych uczniów IV klasy szkoły podstawowej co roku. Sprzętu nie trzeba będzie zwracać, ale rodzice mogą spodziewać się kontroli. Ewentualna sprzedaż laptopów jest zabroniona!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić