Rafał Strzelec| 

Chciał porwać dziecko z placu zabaw? Charakterystyczne auto

42

Czy w Kłobucku doszło do próby porwania dziecka? Kilka dni temu lokalny serwis klobucka.pl poinformował, że 11 września kierujący samochodem bmw mężczyzna próbował zabrać 11-letnią dziewczynkę z placu zabaw. Mieszkańcy zareagowali natychmiastowo, a mężczyzna miał szybko odjechać z miejsca zdarzenia. Sprawie przygląda się policja.

Chciał porwać dziecko z placu zabaw? Charakterystyczne auto
Mężczyzna usiłował porwać dziewczynkę z placu zabaw? (Getty Images, Alex Linch)

Jak wynika z ustaleń lokalnego serwisu, 11 września na placu zabaw przy ulicy Rómmla w Kłobucku około godziny jedenastej miała bawić się dziewczynka w wieku około 11 lat. W pewnym momencie tuż obok zatrzymało się czarne auto, prawdopodobnie marki bmw. Tak świadkowie opisali zachowanie kierowcy.

Po zatrzymaniu pojazdu, miał nie gasić silnika, otworzyć klapę bagażnika i przywoływać dziewczynkę do pojazdu, aby coś jej pokazać - informuje portal klobucka.pl.

Mieszkańcy, którzy widzieli opisywaną sytuację z okna, zaczęli krzyczeć do dziewczynki, żeby uciekła. To spłoszyło mężczyznę. Kierowca miał odjechać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zdjął koszulkę, chciał zmylić policjantów. Pościg ulicami Radomia

Tajemniczy znak na aucie

Wedle informacji serwisu klobucka.pl, auto miało charakterystyczne oznakowanie na tylnej szybie – lwa, tygrysa lub inne zwierzę przypominające gatunek drapieżnych kotów. Tak wynika z relacji ojca dziewczynki.

Policja miała zabezpieczyć miejski monitoring. Aspirant Joanna Wiącek-Głowacz, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku przyznaje, że funkcjonariusze nie bagatelizują sprawy, ale na razie nie wpłynęło żadne zawiadomienie.

O sprawie został poinformowany dzielnicowy. Nie wpłynęło jednak żadne zawiadomienie, nie prowadzimy obecnie żadnych czynności, które mogłoby zostać zainicjowane przez takie zgłoszenie. Policjanci sprawdzają jednak, weryfikują i ustalają przebieg wydarzeń - mówi w rozmowie z o2.pl.

Na pytanie, czy takich niepokojących sygnałów było w ostatnim czasie więcej, odpowiada, że to na razie jedyna taka sytuacja.

Zgłoszenia o próbie porwania dziecka

Z wielu miejsc w Polsce dochodzą sygnały o podobnych sytuacjach. Policjanci radzą, aby zawsze zachowywać czujność. Ważne jest, aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Numer rejestracyjny, markę, kolor samochodu bądź wygląd osoby, której zachowanie w stosunku do dzieci może budzić niepokój. Najlepiej jest reagować jak najszybciej i zadzwonić od razu na policję.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić