Tyle będzie musiała zapłacić Witek. Kara dla marszałek Sejmu

1180

Jak podaje RMF FM, NIK nałożył na Elżbietę Witek kolejną karę w wysokości 3010 zł. Marszałek Sejmu nie stawiła się na przesłuchaniu w sprawie programu Polskie Szwalnie.

Tyle będzie musiała zapłacić Witek. Kara dla marszałek Sejmu
NIK nałożył karę na Elżbietę Witek (Gallo Images, Adam Jankowski, Polska Press)

NIK nałożył na Elżbietę Witek karę w wysokości 3010 złotych. Marszałek Sejmu mimo wezwania nie pojawiła się na przesłuchaniu w charakterze świadka w sprawie dotyczącej programu Polskie Szwalnie.

RMF FM podaje, że kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli odrzucili zażalenie i wysłali Witek wezwanie do zapłaty. Nie zgadzają się z twierdzeniami marszałek Sejmu, że NIK nie może jej wzywać na świadka. Elżbieta Witek twierdzi, że nie pozwalają na to przepisy ustaw i Konstytucji.

Żadnego zaproszenia do NIK nie otrzymałam. To co się dzieje wokół tej sprawy i próba wmanewrowania mnie w aferę Mariana Banasia, skrojoną na jego miarę, jest próbą zastraszenia marszałka Sejmu, żeby podejmowała takie decyzje, których życzy sobie pan Banaś - twierdziła.

Delegatura NIK w Szczecinie wyznaczyła już na 25 lutego kolejny termin przesłuchania Elżbiety Witek. Kontrolerzy chcą dowiedzieć się m.in. czy marszałek Sejmu lobbowała za prywatną szwalnią, która chciała być dostawcą maseczek w rządowym programie.

Zobacz także: Reakcja posła PO na wystąpienie Morawieckiego. "Schizofrenia i hipokryzja"

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić