aktualizacja 

Tyle TPN pobiera za sesję ślubną. Kwota zszokowała internautów

30

Plenerowe sesje ślubne cieszą się ogromną popularnością. Jak się okazuje, za sesję fotograficzną na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego trzeba uiścić oddzielną opłatę. Wiele par młodych, które planują zdjęcia ślubne na tle gór, może być zaskoczonych ceną.

Tyle TPN pobiera za sesję ślubną. Kwota zszokowała internautów
Sesja ślubna w TPN kosztuje 150 zł. (Pexels)

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu dorosłego człowieka. Aby uwiecznić ten wyjątkowy moment, pary młode coraz częściej decydują się na ślubne sesje zdjęciowe w plenerze. Możliwości jest wiele. W niektórych miejscach nie wystarczy jednak opłacić tylko fotografa. Należy także zapłacić za możliwość wykonania zdjęć w danej lokalizacji. Tak jest m.in. w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Na facebookowej grupie "Tatromaniacy" jeden z internautów zapytał o koszt zrobienia sesji ślubnej na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ku zaskoczeniu wielu internautów, fotografia ślubna w TPN wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Opisana wyżej przyjemność kosztuje dokładnie... 150 zł.

Na stronie TPN czytamy, że opłata w wysokości 150 zł brutto za jeden dzień zdjęciowy dotyczy wykonania sesji fotograficznych ślubnych lub rodzinnych na obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W trakcie wykonywania zdjęć nie zezwala się na zejście ze szlaku i użycie drona. Uczestnicy sesji mają obowiązek przestrzegania przepisów obowiązujących w parku. Zezwolenie zwalnia fotografa oraz parę młodą z opłat za wstęp do TPN - czytamy na stornie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wielu "Tatromaniaków" nie miało pojęcia o tym, że TPN pobiera opłaty za sesje ślubne. Internauci zauważyli także, że po słowackiej stronie taka sesja jest całkowicie darmowa.

To chyba jakaś kpina. Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Za co to jest opłata? Rozumiem zapłacić za bilet wstępu, ale za sesję zdjęciową? - ocenił jeden z komentujących post.
Polska to jednak stan umysłu. Ja myślałem, że to pytanie jest żartobliwe. Wchodzę w komentarze, a tu jakieś kwoty - czytamy w sekcji opinii.
Po słowackiej stronie jest bez opłat - informuje kolejna internautka.

Co sądzicie o kwocie pobieranej przez Tatrzański Park Narodowy?

Zobacz także: Karolina Pisarek planuje już ślub: "Kościelny, ale w plenerze!"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić