aktualizacja 

Tyle zarabiają księża w Polsce. Gotowi?

854

Sebastian Kosecki to jeden z najbardziej znanych księży-tiktokerów. Duchowny już wielokrotnie odpowiadał na różne, łatwiejsze i trudniejsze pytania. Tym razem zdradził, ile zarabiają księża.

Tyle zarabiają księża w Polsce. Gotowi?
Ksiądz Sebastian Kosecki ((screen), YouTube, @rozmowy_mojswiat)

W ostatnim czasie coraz więcej księży zaczyna udzielać się w mediach społecznościowych. W ten sposób duchowni chcą pokazać, że idą z duchem czasu.

Usiłują jednocześnie dotrzeć do młodych osób, zwłaszcza tych ze szkół podstawowych czy średnich. Jedną z platform, na której często publikują swoje przemyślenia jest TikTok.

W sieci bardzo aktywny jest ksiądz Sebastian Kosecki. Na TikToku jego profil śledzi blisko 116 tys. osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Rozenek chciała startować w wyborach do Sejmu? Tak odpowiedziała

Ile zarabia ksiądz?

Duchowny niedawno był gościem dziesiątego odcinka podcastu "Mój Świat". W szczerej rozmowie wypowiedział się m.in. na temat zarobków księży. Jesteście ciekawi, co powiedział?

Może źle to zabrzmi, ale taka jest prawda. W styczniu umarło 10 osób i był jeden ślub, a w lutym umarła jedna osoba i nie było żadnego ślubu. No więc wiadomo, że w lutym będzie dużo mniejsza pensja niż ta w styczniu. Dużo też zależy od wielkości parafii - powiedział.
Moja pensja - odkąd jestem księdzem - waha się w przedziale od 1 tys. zł do 4 tys. zł. z parafii. Więc są takie rozstrzały. Wszystko zależy od miesiąca, zaangażowania - dodał.

Jeden z prowadzących stwierdził, że ciężko jest wyżyć za 1 tys. czy 1,5 tys. zł. Ksiądz Sebastian Kosecki zgodził się z tym stwierdzeniem. Jednak podkreślił, że ma gdzie mieszkać i nie ma żony oraz dzieci, "dlatego da się za to przeżyć".

Oprócz tego mam jeszcze szkołę. Więc jeżeli pracuję również tam, to łącznie mam dwie pensje. Więc spokojnie można za to wyżyć - wyznał.

Dodał, że bywa czasem i tak, że "jest więcej niż potrzeba". - Jednak nie są to jakieś ogromne sumy, jak to się mówi - skwitował.

Zobacz także: Życie księdza, popularność i czy celibat ma sens? - Ks. Sebastian Kosecki [Mój Świat #10]
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić