Tylko tak można dostać 800 plus. Resort przypomina

0

Trwa nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 800 plus. By dostać wsparcie, trzeba złożyć odpowiednie dokumenty do ZUS. "Możesz to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną" - przypomina Ministerstwo Cyfryzacji w najnowszym komunikacie.

Tylko tak można dostać 800 plus. Resort przypomina
Trwa nabór wniosków o 800 plus (Getty Images, Pawel Kacperek)

Nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 800 plus potrwa od 1 czerwca 2024 roku do 31 maja 2025 roku. "Wnioski można składać już od 1 lutego 2024 r. i warto zrobić to bez zwłoki. Jeśli złożysz wniosek do 30 kwietnia 2024 r., zachowasz ciągłość wypłaty świadczenia" - podkreśla Ministerstwo Cyfryzacji.

Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków, a także przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmuje się ZUS. Od 1 stycznia 2024 roku wysokość świadczenia wynosi 800 plus miesięcznie na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia.

Rodzice i opiekunowie mają 3 miesiące od urodzenia się dziecka na złożenie wniosku do ZUS, aby otrzymać świadczenie wychowawcze z wyrównaniem od dnia narodzin. Prawo do świadczenia wychowawczego jest niezależne od dochodów rodziny, jest wolne od egzekucji i nie podlega opodatkowaniu - spostrzega resort cyfryzacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "The Voice Kids": Natasza Urbańska zanosi się łzami. Wszystko przez córkę

Ważna informacja. Tylko tak otrzymasz 800 plus

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że wnioski można składać wyłącznie przez internet - za pośrednictwem jednego z kanałów:

  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia
  • platformę PUE ZUS lub aplikację mZUS
  • bankowość elektroniczną.
Jeśli składasz wniosek przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia lub platformę PUE ZUS (albo aplikację mZUS), możesz łatwo zalogować się profilem zaufanym - poinformowano.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić