Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Uszkodzenia oczu, poronienie. GIS ostrzega przed suplementem diety

14
Podziel się:

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował we wtorek o wycofaniu określonych partii suplementów diety firmy YANGO. Powodem jest zastosowanie składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Uszkodzenia oczu, poronienie. GIS ostrzega przed suplementem diety
Suplementy wycofane ze sprzedaży. (Pixabay)

GIS poinformował, że określone partie suplementów wyprodukowane przez YANGO sp. z o.o. zostaną wycofane ze sprzedaży. Podczas produkcji jeden ze składników został zanieczyszczony bardzo niebezpiecznym dla zdrowia tlenkiem etylenu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia

Wycofaniu podlegają określone w komunikacie partie pięciu różnych preparatów, wyprodukowanych przez YANGO: "Stress Release" o numerze partii 0110 i terminie spożycia 07.2023 r., "Stop nałogom - Panaseus", numer partii 0110 i dacie ważności 11.2023 r., "Witamina B12" z numerem serii 0110 i terminem 03.2024 r.; "CholeoPro" o numerze partii 0410 i dacie ważności 01.2023 r. oraz produkt "Modulatory hemoglobiny", numer partii 0410, termin spożycia 08.2023.

Spółka YANGO rozpoczęła proces wycofywania wymienionych partii suplementów. Wszyscy odbiorcy firmy zostali już poinformowani o zaistniałej sytuacji. Działania producenta są nadzorowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Tlenek etylenu może spowodować ostre zatrucie organizmu. Najczęściej dochodzi do tego poprzez wdychanie lub połykanie tlenku etylenu. Objawy, jakie mogą wystąpić to poważne oparzenia skóry i uszkodzenia oczu, wady genetyczne, poronienie, zaburzenie płodności, podrażnienia dróg oddechowych, zawroty głowy oraz występowanie nowotworów.

Zobacz także: Inflacja największym problemem PiS-u. Prof. Dudek: Prezes lubi gromkie zapowiedzi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
hjk
rok temu
myslalem ze chodzi w koncu o prawde o keczupowaniu...
Niko
rok temu
Zamknąć tą firme i to natychmiast!!!
Fred
rok temu
Pytam kto odda zdrowie tych co spozywali to i jaka kara bedzie dla firmy bo pewnie zadna a ludzie otruci!!!
Z Gen. GUBERN...
rok temu
A jak tam GLIFOSAT ASPARTAM DOPALACZE NOWOTWOROWE? A CO Z WITAMINĄ C Z ASPARTAMEM CZYLI RAKOTWÓRCZYM BENZENEM GIS COŚ ROBI Z INSPEKTORATEM FARMACEUTYM? LEŻY I WICZY?
olenia
rok temu
niestety tlenek węgla jest w bardzo wielu produktach
uwaga
rok temu
Testy PCR sąsterylizowane tlenkiem etylenu. No to pięknie
lolek
rok temu
a czym zaniecztszczone sa szczepinki? nie bedzie na to odpowiedzi bo producenci nie pozwala
Arystoteles
rok temu
Gdyby brać pod uwagę skutki uboczne wyrobów medycznych to by trzeba było wycofać 80% tzw leków!!!
łykajcie jak ...
rok temu
co tam skutki przyjmowania zanieczyszczonych suplementów, dla wielu najważniejsze to skutki uboczne szczepionki. Szczepionki są złe, dobra jest przemycana witamina C w woreczku, prosto z Niemiec - co tam, że z nieznanego źródła, bez nadzoru kogokolwiek, ważne, że tylko dla ciebie, na specjalne zamówienie, z ominięciem systemu. No samo zdrowie.
Co na to Mini...
rok temu
Kto pozwala wpuszczać na rynek suplement o nazwie "Modulator hemoglobiny"?! Co to w ogóle jest za suplement tej firmy wymieniony na końcu tej listy? No bez jaj, żeby samemu sobie modulować hemoglobinę!
Cala prawda o...
rok temu
Podziękujmy żołnierzom, że przyszli do płatnej pracy. Bo przeciez nie musieli - jak my wszyscy.
pyttam
rok temu
kompletna bzdura! Tlenek etylenu jest gazem w temperaturze pokojowej. Wyparuje więc szybko z tabletki czy czego innego, jeśli się tam znajdował. Poza tym, jest to związek bardzo reaktywny i w kontakcie z wodą przereaguje natychmiast i nie będzie go więcej. Jak ma więc zaszkodzić? I na koniec - śladowe ilości tego związku jako zanieczyszczenie w ilości ppm albo ppb byłyby trujące gdyby jadać je kilogramami. Nie jedną tabletke dziennie. Skończyć należy z panikowaniem niedouczonych maluczkich...
Wiera
rok temu
A kto te wszystkie gówna dopuszcza do sprzedaży i kto za to odpowie
Art
rok temu
Kupujcie Polacy dalej te suplementy truciznę myśląc że wyleczycie się z chorób... Powodzenia!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić