o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Waloryzacja emerytur i rent już pewna. O ile wzrosną świadczenia?

15
Podziel się

Waloryzacja emerytur i rent to temat, który interesuje wiele osób. Dobra wiadomość jest taka, że w 2021 roku emerytury i renty będą wyższe. O ile więcej wypłaci ZUS?

Waloryzacja emerytur i rent już pewna. O ile wzrosną świadczenia?
Waloryzacja emerytur i rent. Nowe informacje (Pixabay)
bECOhFLp

Waloryzacja emerytur i rent to nic innego jak coroczna zmiana wysokości świadczeń trafiających do milionów Polaków. Cel tego zabiegu to zminimalizowanie skutków wzrostu cen towarów i usług, czyli oczywiście inflacji.

Jak podaje biznes.radiozet.pl, projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach zakłada podniesienie wysokości świadczeń. Mają one wzrosnąć o 3,84 procent, ale nie mniej niż o 50 złotych brutto.

bECOhFLr

Proponowane rozwiązanie zakłada, że najniższe emerytury i renty z tytułu niezdolności do pracy, a także renty rodzinne i socjalne mają być podniesione do 1250 złotych. Renty z tytułu niezdolności do pracy w częściowym stopniu mają natomiast wynieść 937,50 złotych.

Waloryzacja emerytur i rent. Są też inne dobre wiadomości!

Emeryci i renciści zyskają nie tylko dzięki waloryzacji. Rząd Mateusza Morawieckiego zadeklarował bowiem również wypłatę dwóch świadczeń dodatkowych.

Chodzi o trzynastą emeryturę (w minimalnej wysokości dla wszystkich seniorów) i tzw. czternastkę, czyli emeryturę w pełnej wysokości dla tych emerytów, którzy mają najniższe świadczenia.

bECOhFLx
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECOhFLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Jurek 48
9 miesięcy temu
Ok słaba pamięć a co z historią,chyba lipa ..😈
henryk
9 miesięcy temu
niech nie naliczaja pita za opodatkowane wczesniej emerytury .
Ada
9 miesięcy temu
Ciągły kit... 4,16 miało być i minimum 70 zł... to wszystko mocno poniżej inflacji bo CBOS też dane zakłamane podaje, dzisiaj 4.79 zł.zapłaciłam za 1kg mąki która kosztowała 2,49zł.
bECOhFLT
Ina
9 miesięcy temu
Jałmużna...ale sobie to tysiące...!!!!!!!!!!!!
Gringo
9 miesięcy temu
Przez pół roku codziennie trąbili codziennie o rekordowej waloryzacji 4,16% aż tu nagle prezent na Święta 3,84%. A w kancelarii premiera premie po 10 tys.zł, to jest ta sprawiedliwość społeczna.
rada
9 miesięcy temu
Myślę że jeśli wskutek tego covidu gwałtownie ubyło emerytów (o rencistach nie wspominając) to mozna by było tym co sie uchowają dać trochę więcej. I tak ZuS wyjdzie do przodu przez tego cowida.
Cicho jest
9 miesięcy temu
10 milionów wąs jest a parę lodkow wami zamiast jak chce
Hihihihi
9 miesięcy temu
Emeryci i recisci zajęcie się robić w biedaków hihi
Pelek
9 miesięcy temu
Tak do marca 2021 jest jeszcze daleko to może ten łaskawy rząd się rozmysli i da tylko 2 procent przecież nic się nie stanie w ich toku myślenia zawsze płaczą ile to oni muszą dać emerytom pieniążków i zawsze mówią to głośno to raz dla odmiany niech pokrzycza ile biorą sobie nagrody bo o tym to cisza dadzą 3 procent a podwyzki wiwinduja na15procent i to jest ich myslenie .
34567
9 miesięcy temu
Zatem rydzykowi trzeba to wyrównać !!!!!!!!!!!!!! No itrzeba zabrac na 13 i 14 tkę
marika.
9 miesięcy temu
czyli te marne trzydzieści parę złotych po podatku niech prześlą na szpitale zgadzam się jako emerytka kpiny .
Realista
9 miesięcy temu
Każde świadczenia wzrastają zawsze 2krotnie mniej niż inflacja całokształtu
pl.
9 miesięcy temu
Na mieszkańca Polski przypada 33 tys. zł długu publicznego, ale gdy podzielić to na liczbę pracujących - to już 78 tys. zł. To o 14 tys. zł więcej niż rok temu i o 21 tys. zł więcej w ciągu pięciu lat Dług będzie rósł. Licząc plany deficytów budżetu, do końca przyszłego roku te kwoty urosną do odpowiednio 37 tys. zł i 88 tys. zł
bECOhFLL
economy
9 miesięcy temu
Inflacje mamy najwyższą w Europie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić