o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Waloryzacja emerytur i rent. Sprawdź, ile wyniesie w 2021 roku

50
Podziel się

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że waloryzacja emerytur w 2021 roku może wynieść 4,16 proc. lub jeszcze więcej! Spowodowane jest to kryzysem wywołanym przez koronawirusa, który napędza inflację.

Waloryzacja emerytur i rent. Sprawdź, ile wyniesie w 2021 roku
Ile wyniesie waloryzacja rent i emerytur? (Pixabay)
bDXNVAkB

Waloryzacja emerytur 2021 będzie niespodzianką dla seniorów? To bardzo możliwe. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed wyjawił, że jej poziom jest ustalany warunkowo.

Waloryzacja będzie przyjęta przez nas warunkowo, w razie, gdyby inflacja była wyższa. Jeśli inflacja będzie wyższa to najbiedniejsi seniorzy dostaną więcej - powiedział, cytowany przez "Super Express".
bDXNVAkD

Emerytura 2021. Ile wyniesie?

Nowela ustawy o emeryturach i rentach, która czeka na uchwalenie, zakłada waloryzację rzędu 4,16 proc. Co jednak szczególnie interesujące, emerytury mogą być jeszcze wyższe!

Czasu jest mało, więc najpewniej w najbliższy wtorek (15 grudnia – przyp.red) przyjmiemy na rządzie waloryzację 4,16 proc. Dzięki temu seniorzy dostaną trochę więcej pieniędzy i waloryzacja będzie wyższa. Ale będzie ta waloryzacja przyjęta przez nas warunkowo, w razie, gdyby inflacja była wyższa. Jeśli inflacja będzie wyższa to najbiedniejsi seniorzy dostaną więcej. Z kolei najniższe emerytury wzrosną o 50 zł brutto waloryzacji kwotowej - zaznaczył Szwed.
bDXNVAkJ

Rząd proponuje też zasadę z gwarantowaną kwotą podwyżki emerytur i rent na poziomie 50 zł. Seniorzy mają się też wzbogacić o trzynastki i czternastki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXNVAle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Seb
4 miesiące temu
3800 to podwyżka około 120 brutto +-na rękę 3200
koza
4 miesiące temu
dziękuje za dodatkową kasę ale dobrze byłoby jeszcze wprowadzić podatek sędziom, adwokatom i mundurowym
bodzio 71
4 miesiące temu
Nie głosujcie na PIS skoro żyjecie w takiej nendzy w swojej ojczyźnie.
bDXNVAlf
on666
4 miesiące temu
Komentarze typu - od 4000 tysięcy wzwyż nie waloryzować emerytur sa beznadziejnie głupie. Jesli ktos przez całe swoje życie dołożył staram do swojego wykształcenia przy co wypracował wysoka emerytura na co ciezko pracował to znaczy ze przez najbliższe powiedzmy 10-15 lat inflacja ma mu zjeść emerytura i ma pobierać ją w wysokości osób które obijały sie migały sie od pracy. Walnijcie sie w głowy!
aza
5 miesięcy temu
Dadzą 30,40 zł a zabiorą 300,400 zł. Łaskawcy !
Zocha
5 miesięcy temu
Zapomnieliście, że PO dawało waloryzację ok 3zł tyle dostawałam bez żadnych 13 tek i nie żoładkujcie się teraz, trzeba było za poprzedniego rządu
Emerytka
5 miesięcy temu
Dziękuję wspaniałemu rządowi Polakiem!!! Może podwyżka wystarczy na wywóz śmieci miesięcznie.Jaka szczerość i wspanialomyslnosc.
Emeryt
5 miesięcy temu
50lat pracy, bez żadnych przerw typu rok czy dwa, wliczone w to szkoły i wojo, w większości na podstawie, emerytura 3500 na rękę.
Marzena
5 miesięcy temu
Podatek od wynagrodzen już raz płaciliśmy, emerytura została wypracowana, jak można opodatkować coś co już raz było opodatkowane
Ludpil
5 miesięcy temu
Znowu emeryci zostaną oszukani.Ceny są dużo wyższe jak podaje kłamliwe GUS. Dlaczego emerytury nie są zwolnione od podatku.
Gaga
5 miesięcy temu
Przed wyborami dają a po wyborach odbieraj dużo więcej a niżeli dali,
Gaga
5 miesięcy temu
Ja pracowałam na kopalni 37 lat i mam 1.970zł na rękę i nie pracowałam w biurze tylko w dozerze tylko za wcześnie się urodziłam, ,bo w roku 1944. i jak tu żyć.
Zosia
5 miesięcy temu
Waloryzacja emerytur i rent być może 4,16 a w rządzie premie powyżej 10 tys.Bieda głosowała na ludzi którzy tworzą rząd bo będzie lepiej a jak jest każdy widzi.
bDXNVAkX
XXX
5 miesięcy temu
Waloryzować trzeba ale nie tym z kliki uprzywilejowanych tzn.sędziom ,prokuratorom , ministrom i całej mundurówce,ponieważ oni nie płacili żadnych składek na ubezpieczenie, a teraz pobierają i to sowite emerytury, niezasłużenie!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić