o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ważna data. Rekordziści dostaną 100 tys. zł na emeryturę

9
Podziel się

Setki miliardów złotych popłyną na konta emerytalne Polaków. To waloryzacja szczególnie ważna dla tych, którzy jeszcze na emeryturze nie są. Od niej zależy wysokość ich przyszłych świadczeń.

Czerwcowa waloryzacja emerytur ważna jest także dla tych, którzy jeszcze świadczenia nie pobierają
Czerwcowa waloryzacja emerytur ważna jest także dla tych, którzy jeszcze świadczenia nie pobierają (money.pl)
bEBUqZnV

Zazwyczaj temat waloryzacji emerytur interesuje tych, którzy już je pobierają. W czerwcu powinno być jednak inaczej, bo ta ma znaczenie dla każdego, kto na emeryturę dopiero zbiera.

W czerwcu stany kont ubezpieczonych, zawierające składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosną o 8,94 procent - powiedziała money.pl prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - To wzrost kapitału emerytalnego na poziomie nienotowanym na żadnej lokacie - dodała.

Waloryzacja emerytur. Rekordziści dostaną 100 tys. zł

Konkrety? Jeśli do tej pory uzbierałeś na koncie emerytalnym 100 tys. zł, w lipcu przybędzie ci 8 tys. zł. Zebrałeś 300 tys. zł? Dostaniesz aż 28 tys. zł bonusu.

bEBUqZnX

Skąd się bierze czerwcowa waloryzacja? To po prostu próba dostosowania składek do tego, co dzieje się w kraju - rosnących cen i płac. Bez tego pieniądze, które otrzymywalibyśmy po przejściu na emeryturę, kompletnie nie przystawałyby do realiów. A już teraz przecież emeryci nie mogą narzekać na nadmiar gotówki.

Zobacz także: Czytaj też: <a href="https://www.o2.pl/informacje/nie-segregujesz-smieci-rzad-szybko-cie-namierzy-6517811605292673a">Nie segregujesz śmieci? Rząd szybko cię namierzy</a>
bEBUqZoy
KOMENTARZE
(9)
Krystynaa
rok temu
Ja jestem również poszkodowana na emeryturę od 2013 roku tracąc miesięcznie 300 zł
1953
rok temu
Wielkie kłamstwa od paru lat zus i pis okrada emerytki rocznik 1953 mimo wyroku trybunału konstytucyjnego a przed wyborami opowiadali jak prędko sejm zajmie się sprawą a w całej Polsce jest nas ponad 50 tysiecy i nadal kłamią i nadal okradają
PodPiS
rok temu
Nie ma się czym podniecać. To wirtualne pieniądze. Ciekawe kto je naprawdę zobaczy?
bEBUqZoz
Olka
rok temu
Czytajcie ze zrozumieniem. Umiecie pisać to do szkoly chodziliscie
Unia eu 7
rok temu
Cos mi sie nalezy jak osiagne wiek emerytalny w polsce obecnie jestem na recie do emeryturyi dostaje 1640 zl za to moj drugi kraj w ktorym miesxkam europejski na tydzien placi mi 396 euro tygodniowo wiec porownaniei to tylko renta
Jack
rok temu
Ja będę mieć angielska emeryturę i nie obchodzi mnie to że złoty szoruje po dnie
Basia
rok temu
aa ciekawe co robili z tą zapomnianą kaską przez ostatnie 5lat!A co robili przez 5lat w kwestii suszy w kraju.Teraz,długopis notariusza chce zbiorników, oczek? A co będzie z opłatami od deszczówki? obowiązują! aa co będzie z tymi oczkami, jak położy na nich swoje lepkie łapki firma Wody Polskie? zaraz upomni się ,że woda podlega ich jurysdykcji a także grunt pod oczkami!także sa obowiązujące!Okaże się ze mój grunt ,wcale nie jest mój!To jawna obłuda, jak i kandydat duda to obłuda!
2342sf
rok temu
Ludzie ludzie wybory się zbliżają hahahaha
gość
rok temu
POwcy już ukradli 143mld nie licząc obsługi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić