oprac. Paweł Orlikowski| 

"Emerytalny trik". Poczekasz, zyskasz. Średnio 40 tys. zł

20

- Zachęcamy do tego, żeby pozostać na rynku pracy, mamy przecież bardzo dobry wskaźnik waloryzacji kapitału początkowego: 108,94 - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS Gertruda Uścińska. Co to oznacza w praktyce? Popracujesz dłużej, dostaniesz dużo większe pieniądze.

Wskaźnik waloryzacji kapitału początkowego pozwoli podnieść emeryturę.
Wskaźnik waloryzacji kapitału początkowego pozwoli podnieść emeryturę. (money.pl)

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Sprawił on, że wiele osób, które nabyły już prawa do świadczeń, zastanawia się, czy nie rzucić pracy na dobre i przejść na emeryturę. ZUS zachęca jednak, by tego nie robić, a nagrodą mają być konkretne zyski.

Prezes ZUS zachęca, by pracować dłużej. Kusi wyższą emeryturą

Tym bardziej, że - jak podkreśla prezes ZUS - obecnie wskaźnik waloryzacji kapitału początkowego jest wyjątkowo korzystny. - Zachęcamy do tego, żeby pozostać na rynku pracy, mamy przecież bardzo dobry wskaźnik waloryzacji kapitału początkowego: 108,94 - stwierdziła i wyjaśniła, że jeśli ktoś ma na koncie emerytalnym 450 tys. zł, to w czerwcu ZUS dopisze mu 40 tys., jak ktoś ma 850 tys. - ZUS dopisze 76 tys. zł.

Poza tym ogłoszony jest wskaźnik waloryzacji subkonta, wynoszący 5,73. Tu też wpiszemy na konta odpowiednie kwoty - dodała. - Kapitał zwaloryzujemy wszystkim, którzy mają na koncie choćby jedną składkę - zapewniła prezes ZUS. Łącznie na kontach przyszłych emerytów Zakład dopisze kilkanaście miliardów złotych.

Zobacz także: Obejrzyj: Emerytura. Prezes ZUS zachęca do dłuższej pracy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić