Wiceminister wprost o cenach paliw. To stanie się w "najbliższych dniach"

299

Kierowcy, spoglądając na ceny paliw, znów łapią się za głowy. Jest dużo drożej niż jeszcze jakiś czas temu. O tankowaniu "95" za mniej niż 6 zł można już tylko pomarzyć. Niestety, wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze drożej.

Wiceminister wprost o cenach paliw. To stanie się w "najbliższych dniach"
Ceny paliw znów wzrosną? (Pixabay)

Udając się na stację paliw, trzeba być gotowym na spory wydatek. "6,33 zł/l oraz 6,27 zł/l to aktualny średni krajowy poziom cen oleju napędowego i benzyny Pb95. W skali tygodnia benzyna podrożała średnio 16 gr./l natomiast diesel 14 gr./l" - przekazali analitycy Refleksu.

Średnia krajowa cena benzyny Pb95 i diesla na koniec aktualnego tygodnia może wzrosnąć nawet do 6,50-6,60 zł/l. Niestety, kolejne podwyżki są praktycznie pewne.

Te siedem złotych nam zamajaczy, jest realne w perspektywie liczonej w kilku tygodniach - powiedział RadioZET.pl dr Jakub Bogucki, analityk e-petrol.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Kidawa-Błońska pewna. Zdradziła, co wprowadzą w pierwszych 100 dniach

Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

O to, czy ceny paliw będą rosły, zapytany został również wiceminister finansów Artur Soboń. - Jest to prawdopodobne w najbliższych dniach, biorąc pod uwagę czynniki. Nie dlatego, że jest po wyborach - powiedział w internetowej części programu "Gość Radia ZET".

Artur Soboń o cenach paliw

Wiceminister finansów Artur Soboń zaznaczył również, że ceny paliw uzależnione są od trzech czynników.

Cen ropy (nie są dziś niskie), od podatków (te się nie zmieniają), od kursu i wartości złotego. Wreszcie od marży - kontynuował.

Soboń spostrzegł również, że "to, że ceny paliw przy dystrybutorze potrafią się w jedną czy drugą stronę zmieniać z tygodnia na tydzień, nie jest niczym nadzwyczajnym".

Został również zapytany o to, czy obniżka cen miała pomóc PiS wygrać wybory.

Moim zdaniem nie był to manewr wyborczy. Na pewno nie jest to kwestia, która by rozstrzygała w wyborach. Bez żartów - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić