Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Więźniowie powinni pracować na swoje utrzymanie? Tyle na nich płacimy co miesiąc

32
Podziel się:

Więźniowie znajdują się na utrzymaniu państwa. Miesięcznie każdy z nich kosztuje podatników około 3150 złotych. Wobec tego pojawiają się pytania, czy osadzeni sami powinni zarabiać na swoje utrzymanie.

Więźniowie powinni pracować na swoje utrzymanie? Tyle na nich płacimy co miesiąc
Więzienie (Pixabay)

Obecnie więźniowie mogą pracować tylko dobrowolnie. Pojawiają się jednak sugestie, że praca dla osadzonych powinna być obowiązkowa.

Więźniowie mogą pracować. Na taki krok decyduje się ok. 20 tys. osób przebywających w więzieniach. Jeśli sytuacja zdrowotna więźnia uniemożliwia mu pracę, dostaje on dodatkową zapomogę. Zazwyczaj jest to równowartość 1/10 średniego miesięcznego wynagrodzenia - podkreślił portal news.gotujmy.pl.

Więźniowie oczywiście utrzymywani są z kieszeni podatników. Portal news.gotujmy.pl podał, że utrzymanie jednego osadzonego ma kosztować około 3150 zł.

Skazani, którzy trafiają do więzienia, są zobowiązani do oddania wszystkich osobistych rzeczy do depozytu. Wszystkie następne, jakie będą im potrzebne do codziennego funkcjonowania, zapewnia im państwo. Do rzeczy najpotrzebniejszych zaliczają się: bielizna, pościel, przedmioty do higieny osobistej, plastikowe sztućce, obuwie, odzież - dodało wspomniane źródło.

Mogą decydować, co chcą jeść

Co ciekawe, osadzeni mogą prawo jadać posiłki zgodnie z ich poglądami czy przekonaniami religijnymi. W związku z tym w więzieniu możliwa jest dieta bez glutenu, laktozy, a także wegetariańska.

Osadzeni są też otoczeni opieką służby zdrowia, która troszczy się o nich w przypadku jakichś problemów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
gosc.......
11 miesięcy temu
reforma osoby kture niemogom sie zblizac wydluzyc dozur...gps 0 3 lata
gosc.......
11 miesięcy temu
winksza kontrola reforma dluzj 0 2 lata zawiasy reforma......3 lata dluzej kurator zeby zwnkszyc bezpienstwo ......
Zyzak
11 miesięcy temu
Ludzie którzy robią krzywdę innym i to z premedytacją a jeśli idą już do więzienia to sami powinni zarabiać na swoje utrzymanie a nie jak książę . Więźniowie tacy to darmozjady a my płacimy za to podatki . To powinno się skończyć . Ale jeszcze taniej byłoby skazać ich na śmierć .
W temacie
12 miesięcy temu
Widzę że pełno ekspertów. A czy wiecie w jaki sposób są wydawane te pieniądze i do kogo trafiają? Z przetargami/przekrętami trzeba zrobić porządek, nie z osadzonymi. Każdy więzień to żyła złota dla tych, którzy dostają kasę za usługi
Gdyby
12 miesięcy temu
Teraz mają wczasy. Powinni pracować i to ciężko. Praca uszlachetnia.
he he
12 miesięcy temu
niech chociaz pokosza trawe w zime
1415183
12 miesięcy temu
wyngiel zwalac z wagonów . rąbać lasy . rowy kopac . cieżkie prace - na żarcie trza pracowac.
Ale zwykły
12 miesięcy temu
Ksiądz więcej kosztuje
Olo
12 miesięcy temu
Obozy pracy a nie wczasy za 3000tyś
Emeryt
12 miesięcy temu
Siedzenie w więzieniu jest to sposób na dostatnie i tanie życie dla nierobów. Znam kilka osób, nierobów, które popełniają przestępstwa żeby tylko trafić za kratki. Znam też człowieka który nigdy się uczciwą pracą nie schańbił, żyje z dnia na dzień, który ma obecnie 44 lata, mieszka i jest na utrzymaniu matki emerytki, zapytałem się co zrobi jak jego mama umrze, odpowiedział, że będzie mieszkał w więzieniu bo tam też będzie miał wszystko.
Bombel
12 miesięcy temu
Oczywiście, ze powinni. Po pierwsze my wszyscy musimy pracować aby być w stanie opłacić czynsz, media, żywność i cokolwiek innego. Dlaczego np skazani mogą oglądać telewizje bez opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego? Po drugie praca może być ważnym/pozytywnym elementem resocjalizacji, która w tej chwili bardzo kuleje.
Romsky
12 miesięcy temu
Nigdy bym nie poszedł do pracy gdybym był w więzieniu, nigdy, praca jest dla niewolników.
xmen
12 miesięcy temu
Wreszcie ktoś poruszył ten temat. Ja pójdę dalej. ZK powinny być prywatne. To musi się opłacać!
bydło
12 miesięcy temu
Oczywiście, że powinni. Głupie pytanie. Gość odbywa karę, a my za to płacimy. Czyli to my ponosimy karę finansową za każdego delikwenta. A pieniędzy na nic nie ma, bo inflacja zabiera.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić