Winda nie działała 39 dni. Tak zrobiła spółdzielnia

97

Mieszkańcy wieżowca przy ul. Koralowej w Gdańsku nie mogą opanować śmiechu. Po remoncie windy, który trwał ponad miesiąc, spółdzielnia udzieliła im bonifikaty. Oprócz lepszej kondycji, z powodu wchodzenia na najwyższe piętra, lokatorzy mogą spodziewać się wzbogacenia aż o... 5 zł.

Winda nie działała 39 dni. Tak zrobiła spółdzielnia
Gdańsk. Winda nie działała 39 dni. Tyle zwraca spółdzielnia. Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock, Picasa)

Winda w jednym z gdańskich wieżowców nie działała 39 dni. Remont był utrapieniem dla mieszkańców 10-piętrowego bloku przy ul. Koralowej. Szczególnie mocno odczuli jej brak lokatorzy z najwyższych pięter.

Bonifikatę w wysokości 5 zł przyznano blisko 175 mieszkańcom. Jak informuje spółdzielnia w rozmowie z serwisem Trojmiasto.pl, zakres prac był bardzo szeroki. Objął m.in. modernizację sterowania, wymianę żeliwnych suwaków na suwaki przegubowe z wkładkami plastikowymi czy dostawę i montaż kabiny z drzwiami automatycznymi i osprzętem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Za oknem niska temperatura. O tym musisz pamiętać, by zaoszczędzić na ogrzewaniu

Gdańsk. Winda w wieżowcu nie działała 39 dni. Tyle mieszkańcom zwraca spółdzielnia

Spółdzielnia zapewnia, że wszystko zostało wykonane zgodnie z harmonogramem prac. Choć teraz mieszkańcy mogą cieszyć się odnowioną i dobrze działającą windą, wiele osób twierdzi, że remont trwał zbyt długo. Z uśmiechem reagują również na kwotę, którą zwraca im spółdzielnia.

Mogę odliczyć 5 zł od czynszu za to, że 39 dni tachałam siatki z zakupami na 8 piętro. Dzień stał się od razu lepszy - żartuje czytelniczka lokalnego serwisu.

Choć kwota bonifikaty, jak zapewnia spółdzielnia, wyliczona jest na podstawie odpowiedniego regulamin, internauci nie mogą się powstrzymać od śmiechu. W komentarzach drwią z symbolicznej kwoty 5 zł, którą mogą odliczyć od czynszu.

- Zagraj w totka za całe 4 zł, 1 zł odłóż na czarną godzinę, - Tylko niech nie zapomni uwzględnić tego w rozliczeniu podatkowym za rok, - Fajnie, życie można sobie na nowo ułożyć! - czytamy wypowiedzi rozbawionych komentujących.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić