Wizz Air wznawia loty do Moskwy. Kontrowersyjna decyzja

Tanie linie lotnicze Wizz Air planują wznowienie lotów z Abu Zabi do Moskwy od października 2022 roku. Informacja pojawiła się przeszło pięć miesięcy po tym, jak przewoźnik zawiesił wszystkie połączenia do Rosji w związku z wojną w Ukrainie.

Wizz Air wznawia loty do Moskwy. Kontrowersyjna decyzja
Wizz Air wznawia loty do Moskwy (Getty Images, Nicolas Economou)

W poniedziałek 8 sierpnia przedstawiciele spółki Wizz Air Abu Dhabi z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poinformowały o planowanym wznowieniu lotów ze stolicy tego państwa do Moskwy.

Wizz Air wznawia loty z Abu Zabi do Moskwy

Sprzedaż biletów na codzienne loty z Abu Zabi do moskiewskiego Wnukowa już ruszyła. - Pierwszy lot odbędzie się 3 października 2022 roku - podaje Reuters. Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej przewoźnika, czas podróży wyniesie 5 godzin 30 minut, a ceny zaczynają się od 359 dirhamów, czyli około 450 zł za osobę.

Nie wiadomo, co było przyczyną decyzji o przywróceniu połączeń lotniczych do Rosji. Przypomnijmy, że firma Wizz Air Abu Dhabi uruchomiła loty na tej trasie w grudniu ubiegłego roku. Przeszło pięć miesięcy temu jednak linie poinformowały o zawieszeniu wszystkich lotów do tego Rosji z powodu zainicjowanej w lutym przez Władimira Putina inwazji na Ukrainę.

W marcu z kolei przewoźnik zapewnił 100 tys. darmowych biletów dla Ukraińców uciekających przed wojną. Warto zaznaczyć, że Wizz Air Abu Dhabi był jedynym przewoźnikiem obsługującym loty ze Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zdecydował się zawiesić połączenia z Rosją po wybuchu wojny w Ukrainie.

Wizz Air Abu Dhabi założono w 2019 roku jako spółkę "joint venture" pomiędzy państwowym holdingiem ADQ z Abu Zabi a węgierską tanią linią lotniczą Wizz Air. Obecnie Wizz Air Abu Dhabi obsługuje ponad 30 tras w promieniu nieco ponad pięciu godzin lotu od Abu Zabi.

Zobacz także: Manewry wojskowe Rosji i Syrii. Sojusznicy prężą muskuły na Bliskim Wschodzie
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić