Kamil Starczyk| 

Wkrótce zastąpią ludzi. Elon Musk zapowiada rewolucję

122

Mają mieć mieć 173 cm wzrostu, ważyć 57 kg i rozumieć to, co do nich mówimy. Będą jednak trochę wolniejsze od człowieka, aby w razie jakiegoś "buntu maszyn" można było przed nimi uciec. Elon Musk zapowiada androidy z mózgiem Autopilota z tesli.

Wkrótce zastąpią ludzi. Elon Musk zapowiada rewolucję
(Getty Images)

Żyjemy w czasach, w których science fiction staje się rzeczywistością. Elon Musk pochwalił się na ostatniej konferencji prasowej poziomem zaawansowania sztucznej inteligencji.

Nowa wersja systemu Autopilot, w który mogą zostać wyposażone samochody tesli, ma być na to dowodem. Projekt jest tak innowacyjny, że oprogramowanie może być nawet mózgiem człekokształtnego robota.

Szef Tesli obiecał, że takie androidy trafią do produkcji już za kilka lat. W wersji prototypowej można się spodziewać już w 2022 r.

Zobacz także: Piramidy zbudowali kosmici. Wypowiedź Elona Muska rozpaliła wyobraźnię internautów.

Roboty zastąpią ludzi. Elon Musk zapowiada rewolucję

Humanoid będzie rozumiał to, co do niego powiemy. Roboty mają mieć 173 cm wzrostu, ważyć 57 kg i osiągać prędkość 8 km/h. Maszyna będzie mogła podnosić ciężary nawet do 68 kg. Procesor i oprogramowanie z zaawansowanej wersji Autopilota ma być mózgiem androida przyszłości.

Czy coraz bardziej zaawansowany poziom robotów może doprowadzić kiedyś do znanego z wielu produkcji sci-fi buntu maszyn? Wśród najważniejszych cech androida Tesli Elon Musk wymienia przyjazność. Jednak na wszelki wypadek Tesla Bot ma być wolniejszy i słabszy od przeciętnego człowieka, więc w razie czego można będzie przed nim uciec.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W czym wkrótce wyręczą nas maszyny? Roboty mają pomóc ludziom przede wszystkim przy niebezpiecznych lub powtarzalnych pracach. Humanoidy mogą zastąpić ludzi np. w fabrykach samochodów. I choć dla wielu nadal brzmi to jak scenariusz nowej produkcji kinowej, to wiele wskazuje na to, że science fiction stanie się rzeczywistością szybciej niż nam się wydaje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić